Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek egy második abortusznak?

Figyelt kérdés
Pár hete sítáborban voltam. Tudom felelőtlenség volt, de 5 napot kihagytam a bogyómból. Az a szitu, hogy nem jött meg, már 3 hete. Csináltam 10 tesztet, 9 pozitív 1 negatív lett. Szóval valószínűleg terhes vagyok. Sajna egy éve volt már egy abortuszom, azonban ahogy akkor sem, úgy most sem tudnám megtartani, nem olyanok a körülmények....inkább nem részletezem. A kérdés tehát, hogy milyen következményei lehetnek a második abortusznak? Köszi előre is, és légyszi a kérdésemre válaszoljatok, nem akarik letoló üziket kapni, mert így is eléggé ,megvisel lelkileg... Köszi! Ja, amúgy 16 vagyok.
2008. márc. 5. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanolyan következményei lehetnek mint az elsőnek. Tehát előfordulhat hogy nem lehet majd gyereked, de úgy látom az első abortusznál ezt megúsztad.

Ha már tabit szedsz, akkor miért nem szede rendesen? Erre negyon oda kellene figyelned, pláne hogy már megesett veled a dolog. Ezután tényleg figyelj rá, mert ez így nem normális, hogy ennyi idősen már a második abortuszod lesz. A szüleid nem foglalkoznak ezzel?

2008. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én a szüleid helyében nem hagynám,hogy mégegy abortuszod legyen,és megtanítanálak rá hogy mi is az a felelősség!Itt az idő elgondolkozni a dolgon.Az esélye,hogy nem lehet soha többé gyereked pont annyi,mint az elsőkor.Bár tényleg nem célszerű versenysportot űzni az abortuszból.Jah,és ideje lenne nekik elmondani...
2008. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A szüleim meghaltak 3 éve autóbalesetben, szóval őket ebbe ne keverjük bele!

Az első terhességem úgy következett be, hogy mikor elvesztettem a szüzességem kiszakadt a gumi, 3 órán belül bevettem a 72 órást, de nem hatott. Szóval akkor megtettem mindent! Köszi a válaszokat! És köszi, hogy kioktattatok, bár nem kértem...sőt külön kértem, hogy hagyjuk a szentbeszédet! Azért köszi!

2008. márc. 5. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen ,én is azt mondom , hoyg meg lehet , hogy nem lehet többet babád.Esetleg lehet , hogy Rendszeres görcseid és fojásod lesz.Szerintem tartsd meg a babát. De ez a te életed!!! Ő már egy ember!! 22 hetes kismama
2008. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Azoknak a noknek akiknek abortuszuk volt a 25% -a meddo lesz. Nekem van egy baratnom akinek volt 2 abortusza(kb olyan idos koraban mint neked) es mikor babat akart vagy tobb alkalommal elvetelt vagy pedig nem esett honapokig teherbe. Vegul szerencsere osszejott neki a baba es most mar masodikat varja. Szerintem legyen nalad mindig ovszer (meg akkor is ha egyszer mar "cserben hagyott", mert megis nagyobb az eselye hogy megved egy nemkivant terhessegtol de meg sok szornyu betegsegtol is megved) ha mar elfelejtetted a tabit. Sajnalom hogy igy alakult az eleted de probalj vigyazni magadra ha mar nincs ki vigyazzon rad.
2008. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

En is megtartanam...barmilyenek a korulmenyek...nem szeretnem az eletem baboca nelkul leelni.....amugy meg akkor is ha nem kersz kritikat akkor is kapsz..ez ilyen...nem ertem, hogy lehet ezt megcsinalni amikor mar keresztulmentel egy abortuszon...ne haragudj de ennek semmi koze ahoz, hogy a szuleid nem elnek...azt nagyon sajnalom..de 16 evesen gondolkozhatnal egy kicsit.

Sok szerencset kivanok neked, nektek!!

2008. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

hu,de könnyen kioktatátok, 16 éves, gondoljatok bele 13 évesen vesztette el a szüleit!!!!!

szerintem beszéld meg a dokival, és bárhogy is fogsz dönteni,remélem jól alakul..vigyázz magadra!!!

sajnos egyéb tanácsot nem tudok adni, de kívánom h az Életed jó irányba forduljon és légy nagyon Boldog !

19 hetes kismama

2008. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Megnövekedik a meddőség kockázata.


Ha a méhszáj záróizma sérül, akkor a tervezett babád koraszülött lehet.


Amúgy meg ez az egész szerencse kérdése. Ismerek olyat, aki 1 abortusz után nem tudott anyává válni. És ismerek olyat, aki HAT abortusz után 2 gyereket szült. és még csak koraszülöttek se lettek. Vagyis bármi megeshet és annak az ellenkezője is.

2008. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Már az első után is előfordulhat, hogy többé nem lehet gyereked. És minél többször fordul elő, annál nagyobb erre az esélyed. Aztán egyszer csak ott leszel, hogy szeretnéd, de nem jön össze, mert már nem tud megtapadni a petesejted az elvékonyított méhfalon.

Azt nem is részletezem, hogy lelkileg milyen hatása van egy abortusznak, mert mint írtad, nem kérsz kioktatást. De valamit ne felejts el: ha vigyázol és odafigyelsz, nem fogsz "véletlenül" teherbe esni.

2008. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!