Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorégés lehet a terhesség...

Gyomorégés lehet a terhesség jele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára meg kellene jönnie, egész pontosan márc. 7-én (decemberi műtétem óta 30 napos ciklusaim vannak, utolsó mensim első napja febr. 6.) Kb. egy jó másfél hete nagyon furán érzek ha levelgőt veszek. NEm fulladok,hanem mintha perzselődne a légcsövem (nem vagyok biológus és kérlek titeket, h ne haragudjatok a nem megfelelő fogalmazásomért!)Kollégáim szerint ez gyomorégés. Még csak a 2. hónapja próbálkozunk, a cicim nem feszül, de olyan "jó" lett, mintha teltebb lenne. Ez péntek óta van, arra gondoltam, jön majd a mensim. Beteg lehet a gyomrom? Vagy ez mást is jelenthet? Mármint a gyomorégés. Az evés néha segít, de most ettem és nem jobb. Amikor nehezebbet emelek, baloldalon megfájdul a hasam lent. De más tünetem nem nagyon van. (Reggel 37.2 volt az ébredési hőm, ami még nem esett le, vagyis holnap még nem jön meg.) Jó egészséget mindenkinek!
2008. márc. 5. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia!mindenkinél mások a tünetek amikor terhesek lesznek!!de amit leírtál valószínű hogy terhes vagy!!csinálj tesztett az a biztos utánna indulás a nőgyógyász ha pozitív lett az eredmény!!üdv!
2008. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! én ma tudtam meg hogy terhes vagyok! és igen a gyomorégés lehet a terhesség jele is! nekem minden reggel ég a gyomrom illetve sokszor napközben is! ja és az étvágyam megnőtt! én is csak furcsáltam hogy miért ég annyit a gyomrom de mostmár tudom hogy a babóca miatt!!!
2008. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Istenem, hogy ti milyen édesek vagytok!!! Imádlak titeket! És millió köszönet a válaszokért!

Nem tudtam, hogy mi ez az érzés. Annyira kellemetlen, mert nem tudtam, honnan jön. Azt hittem, h gégebetegségem van. Most is ég, pedig már ettem. És nem tudom megmondani, h mi is ez. Bizsereg, meg nem jó. Tesztet még nem merek csinálni, múlt hónapban csináltam és két nap múlva megjött. (Pedig van otthon két teszt is.)De nagyon drágák vagytok, hogy ilyen hamar írtatok.

Üdv!

2008. márc. 5. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gyomorégés lehet a terhesség jele is,de sajnos a refluxé is.Ezt azért tudom ilyen pontosan,mert én is refluxos vagyok és hasonló tünetekkel kezdődött.(gyomorégés,nyelőcső égés,fulladás stb.)Ha nem múlnak a panaszaid,akkor menjél el orvoshoz,aki majd savcsökkentőt ír fel pl. controlocot és az segíteni fog!

Ha terhesen ég a gyomrod,azt sem szabad elhanyagolni,mert fekélyed lehet.Refluxosok terhesen is szedhetnek savcsökkentőt.

Remélem,hogy a te esetedben azért inkább babáról van szó.Adjál majd hírt magadról,hogy mi történt!

2008. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jótanácsokat. Mindenképpen megkérdezem majd az orvosomat, mert ez nagyon nem jó így. Székletem van rendesen, bár az más tészta. Mindenképpen írok, de péntekig nem hinném hogy megjönne.
2008. márc. 5. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is szorítok neked, és egy nagyon fontos, ne emelj semmiképp nehezeket,vigyázz úgy magadra,mintha terhes lennél,és reméljük az is vagy!!

2008. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megígértem, h jelentkezem, ha változás történik, bár nem tudom, h látjátok-e, ha írok.

Tegnap csináltam egy tesztet, ami negatív lett. Beszéltem a dokimmal és az ő tanácsára csináltam meg, este. Ma van a 30. nap, márc. 7-ére várom, h megjöjjön. A gyomrom jobban van, de még érzem, h ég, viszont biztos vagyok benne, h nem vagyok babás. Majd legközelebb! Bár reggel még 36,9 volt az ébredési hőm, de majd csak lemegy már. Köszönöm a tanácsokat! Üdv Nektek!

2008. márc. 6. 09:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, ahogy írtad,majd legközelebb,ne görcsölj rajta, és hidd el sikerül!!
2008. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!