Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen, ha az elhalt kisbabáma...

Milyen, ha az elhalt kisbabámat művi úton távolítják el?

Figyelt kérdés
Tegnap derült ki a 12hetes uhán,hogy a kisbabánk elhalt azaz 7hetes kora óta nem fejlődött.Kedden fekszem be a kórházba a terhességem művi úton fejezik be.Azt szeretném tudni mennyire fájdalmas és ha volt valakinek kérem írja meg,hogy élte túl a lelki részét ennek a szörnyűségnek.
2009. ápr. 11. 22:25
1 2
 1/14 Grófházy ***** válasza:
100%

nekem októberben volt missed abom.7 hetesen nem volt szívhangja :(.AZnap reggel kellett bemenni,vérvétel vércsoporthoz,feltettek egy un.lamináriát(méhszájtágító),ami nekem iszonyatosan fájt.Mintha a torkomig nyomták volna...bocs a hasonlatért,de tényleg iszonyatosan fájt.2 órát volt fenn,aztán bevittek a műtőbe,elaltattak,és 1-másfél óra múlva ébredtem.Nagyon vérzetem aznap (vigyél magaddal betétet).Délután hazajöhettem.kb 1 hétig vérezgettem még,de nem fájt utána.

Ne keseredj el,ennek így kellett lennie.A vetélések mögött megtermékenyülési ill.beágyazódási probléma áll.

Az orvosom azt mondta,hogy próbáljak hideg fejjel gondolkodni:a természet szelektál.

Inkább így legyen,mint egy beteg babád szülessen.

fel a fejjel

2009. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém! Ne igzulj a műtét miatt. Tényleg a lamináriás rész a legborzasztóbb. Műtét után még görcsölsz valamennyire, de aztán minden nap közelebb vagy az "igazihoz". TUdod nekem is kettő elment, és mostmár itt van a 8 hónapos fiacskám, és sokszor arra gondolok,hogy ha az előző terhességem nem szakad meg akkor most ő nincs. Ez igy lehet, hogy morbid, de ha majd megszületik a picikéd ami nemsokára lesz (2-3 mensi),akkor majd jusson eszedbe! Kitartást,és sok sok erőt! Következő sikerülni fog!
2009. ápr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és biztató válaszokat!Végig fájni fog vagy csak amíg felteszik?Rohamokban törnek rám a sírógörcsök annyira de annyira fáj nagyon sok rossz dolog történt már velem de ez mind felül múlja iszonyat ez a fájdalom!!
2009. ápr. 11. 22:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt! 2 babát veszítettem el így, a másodiknál kellett műteni is. Én úgy tudtam lelkileg feldolgozni, hogy biztosan beteg volt a baba és azért nem tudott fejlődni tovább. Előre kell nézni, pozitívan, nem szabad rágódni azon, ami megtörtént, mert változtatni úgysem tudunk rajta. A műtét utáni 2. menses után megfogant a kisbabánk, aki kb. 1 hét múlva megszületik.

1 éve, májusban volt egy ilyen műtétem. de sem előtte, sem utána nem volt fájdalmam. A lamináriát nekem is feltették, de nem volt vészes, ez délután volt, másnap reggel műtöttek, egyáltalán nem éreztem a méhszáj tágulását. A műtét előtt sírdogáltam, de kb. 20 perc múlva megnyugodva ébredtem az ágyamban. Aznap volt egy kis vérzés, de még annyi sem, mint menseskor, délután már haza is mehettem. kb. 2 hétig volt utána barnázás, de fájdalom egyáltalán nem. Az előző válaszolóhoz képest nekem igen könnyű volt. Lehet, hogy köze volt hozzá a borítéknak, amit a műtét előtt kapott a doki? Sajnos valószínű.

Kitartást! Legyél erős, minden rendben lesz!

2009. ápr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babucidhoz kivánok neked gyors szülést és sok sok erőt egészséget és boldogságot.
2009. ápr. 11. 23:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom én is, ami veled történt! Nekem is volt tavaly júniusban. Első terhesség, nagyon vártuk. 11 hetesen vették el tőlem... :-( Nagyon megviselt lelkileg, nekem sokat segített az alábbi oldal:

[link]

Nézd meg, az itt lévő anyukák nagyon sokat segíthetnek átvészelni a kritikus időszakot. Sajnos mindegyikük tapasztalt hasonló borzalmakat.

A laminária: nekem borzasztóan fájt amikor feltették, utána egész nap "vajúdtam". Ezt olyan kismamik mondták, akik már tapasztaltak hasonlót. Reggel 9-től este 9-ig. Másnap megműtöttek, szinte nem is véreztem utána. Nem a műtét, hanem az utána következő hetek, hónapok voltak szörnyűek nekem.

De tényleg igaz amit előttem írtak: a természet szelektál. Ne akarj választ kapni a miért-re, mert belebolondulsz! Csak előre nézz, persze sirasd meg a Kisbabádat! Hidd el, ez azért történik, hogy a Kistesóval már ne legyen semmi gond!!!

20 hetes Pocaklakó anyukája

2009. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia előszőr is nagyon sajnálom ami veled tőrtént de valószínű nem hiába volt!!!!!!

és ne aggódj nem fáj sem előtte sem utánna inkább a lelki része a rossz ,nekem utánna 2 mensim volt és terhes lettemés azóta ismételten terhes vagyok kb egy hét és szűlök egy 3 családos anyuka...

2009. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

100%ban megértelek!Hasonló helyzetben vagyok!Én nekem szerdán mondta ki a nőgyógyászom,hogy nem él a babám,7hetes terhes vagyok!De engem még mindig nem műtenek,amit nem értek!Rettenetesen kivagyok borulva!Napok óta,én is csak sírok!Tudom mit érzel!És igazából,erre nincs vigasz!Csak az idő múlása fogja,ezt egy kicsit halványítani!Én is írtam kérdést,a fórumra.

2009. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Előző vagyok!Ha gondolod olvasd el!Én csak azt tudom írni,hogy akik nekem válaszoltak,tudtak nekem erőt adni!És ez úton is köszönöm,minden kedves válaszolómnak!

2009. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most juniusban lesz éve hogy hasonloan jártam én is.Nekem a 4D-n derült ki,hogy baj van amire én akartam menni mert az orvosom csak az időpontot modosítgatta vissza felé de még akkor sem tünt fel neki hogy baj lehet.Végül a 12 héten a 4D-n tudtuk meg hogy 5 hetes kora ota nem fejlődőtt és elhalt.2 nap után műtött meg utána orvost és kórházat válltottam,ahol megtudtam hogy mivel nem vetéltem el nagyon rosszak voltak az eredményeim.Az orvos engedélye után még decemberben terhes lettem,most 2,5 éves a kislányom ő a második babánk.Nekem az vált be hogy ne a szörnyüségre koncentráljak hogy minnél hamarabb másikat vállalhassak és ennek érdekében mindent megtettem.Most várom a 3.babát 23 hetes vagyok de rettegtem abban az időszakban amikor a régi borzalmak mrgtörténtek de most nincs semmi gond,remélem így is marad.Nekem nehez volt feldolgozni de segített a családom és egy ujabb terhesség még ha a félelem meg is volt.Kítartás lesz még babád.Mindent túlélünk.
2009. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!