Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hany hetes terhesen lehet meg...

Hany hetes terhesen lehet meg fogaszatra menni?

Figyelt kérdés
17hetes terhes vagyok es gondok vannak a bolcsessegfogammal,faj de nagyon.nem tudom meg lehet e kezelesre jarni s hogy mennyire befolyasolhatja a babat az esetleges beavatkozas?hasonlo tapasztalatok?koszonom
2011. aug. 2. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármikor mehetsz. egy elhanyagolt fog többet árt, mint a kezelés vagy a kapott érzéstelenítő. Szólj, hogy kismama vagy, így tudni fogják, mit kaphatsz! Különben a helyi érzéstelenítők nem jutnak el a babához.
2011. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia bár mikor elmehetsz a fogorvoshoz az egész terhesség alatt csak szólj mindig hogy te terhes vagy!Nekem húztak,tömtek kezeltek terhesség alatt sőt még röntgenezték is 1x a fogam... Azért is kell tudniuk hogy terhes vagy mert ha kell injekciót adniuk akkor nem olyat kapsz mint máskor.
2011. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki fogászati okok miatt vetélt el. A baba elvesztése után kivizsgálták, mi lehet a baj és kiderült ciszta van a fogán és a gyulladás okozta a bajt. Szerintem ha nem röntgeneznek nem lehet gond.
2011. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,

én fogászatban dolgozom.Terhesen bármit lehet csinálni,kivéve röntgenezni.Az érzéstelenítők és a beavatkozások nem ártanak a picinek.Mi sok kismamát kezeltünk eddig.

2011. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egyszerűbb, ha megkérdezed a nőgyógyászod. Rajtam még nem látszott, hogy terhes vagyok,mikor fogorvoshoz mentem, és miután megnézte, hogy be kell tömni a fogam, én szóltam, hogy kismama vagyok, ő pedig alaposan elmondta, milyen érzéstelenítőt adna be, és az miért nem árt. Kedves volt, de persze a kedves orvos csak szerencse kérdése. :S
2011. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 be-szi válasza:

Nekem a mult heten huztak ki egy fogam Angliaban,rongent csinalt a doki,de az egesz testemet letakarta valami nehez vedotakaroval a rongen idejere.Az a pairomon rajta volt,hogy terhes vagyok,de a doki csak a huzas utan kerdezte meg mennyi idos,mikor mar a szam tele volt gezzel...22 hetes voltam,felreertette 32 hetesnek,kikeredett a szeme de gyorsan megnyugtattam..:)

Itt ugy tudom 8 honapos terhessegig csinalnak kezelest.

Nem emlekszem otthon mit kell tenni foghuzas utan de itt sos meleg vizzel kell oblogetni 24 ora elteltevel,nem hittem ebben,de miutan a paracetamol nem hasznalt kiprobaltam,mukodik!!!Csak el kell tudni a sos izet viselni,hiaba nem nyelem le a gymrom belefajdul egy pillanatra.

2011. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akár az utolsó hétig...a nem kezelt(gyulladt) fog igen nagy problémákat tud okozni.Olyan fájdalomcsillapítót ad a doki,amit kismamáknál is nyugodtan lehet alkalmazni.2 gyerekes anyuka
2011. aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is most járok kismamaként.Gyökérkezelésre meg mindenre.Előző terhességemnél húzták a bölcsességet.Röntgen kivételével mindent lehet csináltatni.

Inkább a fogorvos, mint a gyógyszer.

2011. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat mindannyiotonak!Jo egeszseget
2011. aug. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!