Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Elevitet szedek a terhesség...

Ha Elevitet szedek a terhességem alatt minden nap, attól lehet valami baja a babának?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok, eddig minden nap szedtem.
2011. júl. 26. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én is szedtem és még mindig szedem szoptatás alatt és makk egészséges a baba.
2011. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy lehet!!!!!!!!!!Direkt azért van az Elevit,Amit ilyenkor a baba elvesz tőled azt te az Elevittel viszed vissza magadba.Szülés után is szokták ajánlani a szoptatás alatt.Én szedem majd végig, mg 9 hetem van hátra.Nyugodj meg minden rendben lesz:-).
2011. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.Az is csak rémhír,hogy nagyobb lesz tőle a baba.Én végig szedtem még szoptatás alatt is.Normális méretű babám született,egészségesen!
2011. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13:27-nek: nem rémhír. Csak éppen nem mindenkinél történik meg.
2011. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Csak azért kérdeztem, mert én nem szedek hozzá külön jódot és most olvastam, hogy a jódhiány esetleg gondot okozhat a babánál (az Elevitben ugyanis nincs jód). Meg hogy túl sok benne az A-vitamin. Erről mit gondoltok?
2011. júl. 26. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egészséges kislányt szültem úgy, hogy végig csak Elevitet szedtem.
2011. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan szednek Elevitet, és sok egészséges baba születik. Ez "csak" vitamin.

Nem ettől lesz nagy baba, nem ettől lesz károsodott a magzat. Jóval több és rosszabb dolognak kell ahhoz történni, hogy beteg legyen a baba.

(A vitaminoktól nem lesz nagy a baba, és épp azért nem történik meg mindenkinél ez, mert nem ettől függ! Különben az összes vitamint (Elevitet) szedő kismama babája nagy lenne, ha ez határozná meg a baba súlyát. - reagálva az egyik válaszolóra)


Én is szedtem Elevit mellé jódot, mert nekem is ajánlotta a védőnő, de sokan nem szednek mellé semmit, mégsem lesz baja a babának. Az A vitaminnal én a táplálkozásomban vigyáztam: pl. nem ettem sok májat.

Amúgy makk egészséges 10 hónapos lányom van.

2011. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sumergo ***** válasza:

Jódot csak akkor egyél mellé, ha ezt megbeszélted az orvosoddal, mert a túl sok jód nagyobb kárt okoz,mint a hiánya!!! A babádnak már van pajzsmirigye, azt alaposan fel tudja pörgetni a jód. Nem véletlen, h az Elevitben nincsen jód!

25+2 hkm

2011. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy miért nem szedsz femibiont?Abban jód és folsav is van.Én most azt szedem!
2011. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16.hétig szedtem én is aztán jöttek a kerti zöldségek gyümölcsök (nem bolti) és abba hagytam....eredményeim tökéletesek most időnként magnéziumot...szeptembertől megint szedem 2 hónapig aztán szülünk :D
2011. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!