Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes vagyok....

18 hetes terhes vagyok. Nővéremet megcsászározták 13 óra vajúdás után, mert a 3kg 60dkg-os baba megakadt a szülőcsatornában. Egyáltalán miért hagyták 13 óráig szenvedni?

Figyelt kérdés
párom első reakciója az volt, hogy a sok sz*r vitamintól lett ekkora a baba /nővérem kb. 52kg, elég pici vékonykák vagyunk./ szerintetek tényleg van köze a magzatvédővitaminnak a baba nagyságához?a baba most gépen van, mert az altatás során/nővéremet altatták/megállt 1percre a pici szíve :(
2008. febr. 29. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világon semmi köze nincs ez csupán alkati kérdés. Amikkor anyu engem szült még abszolúlt nem szedett ilyesmiket és 4 kilosan bújtam ki, az öcsémmel már szedett mert 15 év van köztünk és nem volt jelentős a különbség pusztán 5 deka.. az semmi, szerintem NEM BEFOLYÁSOLJA!

De van aki meg arra fogja!!!

Remméljük nem lesz semmi a picurkával!!!! miért hagyták szenvedni? Sajnos mert "szar" az egésszégügy, ez az egyik a másik meg sajnos ezeket a dolgokat a dokik sem láthatják előre.. biztos egy ideig jól tágult és úgy nézhetett ki a dolog, hogy nem lesz gond.!

kitartás, és ne aggódj!!! Egyed a vitamint én is eszem, még ebben az enyhe időben sok a bacilus!!! nehogy elkapjuk, inkább legyen egy fél kilóval nagyobb a baba, de úgysem emiatt lesz.

24 hetes kismaama

2008. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon sajnálom a nővéredék esetét. A dokik csak végső megoldásként császároznak. A magzatvédő vitaminokról meg annyit, hogy jól felfújják a babát is, meg a mamát is. A barátnőm babája 4,3 kg-al született! (6 hónapos koráig szedte az Elevitet) A másik barátnőmnek teljesen normál súlyú babája lett, ő sem hízott el, pedig csak a folsavat szedte. Különben meg sem a nagyanyáink, sem a mi anyáink nem szedtek ilyeneket, mégis itt vagyunk!
2008. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy nagy babák lesznek, nekede a 3,6 kilós baba hogyhogy "ekkora"? Az nem óriási baba, tejesen normális, akor is ha 52 kg a nővéred, gondolom a férje azért nem 52 kg. :-) Én nem szedtem, és 3,8 lett a babám, és 56 kg voltam. Természetes úton szültem, cakk-pakk 3 órát tartott az egész vajúdással, kitolással együtt. Ha kisebb a babája, lehet, hogy akkor is elakad.
2008. febr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

12 órát meg kell várniuk, ez előírás. Barátnőm is 14 órát vajudott, mire császár lett, és azt mondták, előbb nem lehet.

A vitaminokról én is és a szakirodalom is azt mondja, hogy ha a kismama egészségesen, változatosan táplálkozik, nincs szükség még + vitaminra. Én sem szedek semmit, csak Aloe Vera gélt.

De ez ami történt, téged ne befolyásoljon, minden terhesség és minden szülés más....-)

Gratula nővérednek és neked is:-)

2008. febr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom a növéred és szoritok neki hogy jól legyenö is és a bab is ,a párodnek mondanám hogy én megkérdezetm a dokimat hogy lehet -e a vitamintól óriás babám azt mondta nem a vitamintól szoktak megnölni tulajdonképpen a növéred babája sem nagy baba 3,20-3,50az átlag most nem a 10dkg mulott hogy elakadt ez biztos azt én sem értem miért hagyták enyit kinlódni nem volt fogadot orvos melete ?a rendelöbe ahová járok találkoztam egy kismamával most 3 -ra terhes és 40kg val indult kb 5 kg hizott és már a 36ik hétbe járt szerintem az sem számit ki hány kg ha nemtégul rendesen lehet akkár 120kg is és 2 kg babával nem fogja tudni megszülni ha nincs rendesen kitágulva én is 18 hetes vagyok remélem ilyen problémánk nem lesz neked is szoritok és a vitamin jó a babának nem kell minden rémhirt beszedni jó baba várást és sok puszit az újszülötnek
2008. febr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtatásokat, tudom minden terhesség más és más, csak aggódom, nővérem jól van de a babáról még nemtudni, hogy károsodott-e
2008. febr. 29. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!