Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok....

20 hetes kismama vagyok. Hányszor lehet a passzív táppénzt igénybe venni?

Figyelt kérdés
A gondom elég bonyolult! Tegnap megszűnt a munkaviszonyom,mától passzív táppénzen vagyok. Nemrég viszont telefonáltak,hogy visszamennék-e hétfőtől dolgozni. (kész cirkusz!)Muszály lenne,mert így nem leszek biztosított a szülés ideje alatt,még akkor sem ha igénybe veszem a munkanélkülit. Kb még 2 hét kellene a kiírt időpontig. A kérdésem, hogy ha visszamegyek utána is igényelhetem-e a passzív táppénzt mégegyszer?
2009. ápr. 2. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia.Először is nem küldhetnek el terhesség alatt,mert ők szivják meg.Ha közös megegyezéssel meg aláirtad akkor nem tudsz mit tenni.A passzíiv táppénzt csak egyszer lehet mindenkinek igénybe venni ha megszünik az adott helyen a munkaviszony ami 45napig tart csak.Szerintem beszéld meg velük,hogy mi legyen ha más nem mond mész a munkaügyi biróságra mert nem küldhettek volna el,feltéve ha nem irtad alá közös megegyezéssel.Boldog baba várást.21hetes km.
2009. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Utána néztem én már ennek, és sajnos megszüntethető a munkaviszonyom,mivel munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgoztam,rájuk pedig egész más törvény vonatkozik!
2009. ápr. 2. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!