Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ügyintézés szülés után? Hogy...

Ügyintézés szülés után? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Védőnőm szerint szülés után apuka dolga: taj kártya, gyes, csp és anyasági igénylése. (Pécs). De nem bízom a védőnőmben teljesen, néha nincs tisztába a dolgokkal. Tényleg a kórházban kapott papírokkal mehet apuka intézkedni?

Köszönöm


2011. júl. 14. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy Pécsen hogy megy, nem tudom. De manapság legtöbb kórház maga intézi az anyakönyvezést, a személyi igazolvány és lakcímkártya kérelmet és a TAJ-kártyát is ők kérik.

Az anyaságit és a GYES-t, családit a TAJ-kártya hiányában az első napokban nem is lehet elintézni. Azt már akár együtt tudjátok majd intézni, otthonról. Az összes nyomtatvány letölthető a net-ről és postai úton is el tudjátok küldeni.

A kórház nem ad semmilyen papírt, míg ti bent vagytok. A születési anyakönyvi kivonatot is néhány nap múlva automatikusan fogják küldeni, ez is kell az intézkedéshez.

2011. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Komáromban még a kórházban megkaptam a szül. anyakönyvit és a lakcímkártyát.TAj és adókártya később érkezett(nem mi igényeltük,jött),ezekkel tudtunk egyszeri anyaságit,csp.-t és gyest intézni,én itthon kitöltöttem,aláírtam,férjem leadta.
2011. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk Pesten így volt ahogy a védőnőd mondta.Annyi h a kórházi zárójelentéssel hazafelé megálltunk és a férjem elintézte az anyakönyvi kivonatot,mi addig a kocsiban vártunk-kb 5perc volt-a többit egyedül intézte a következő napokban.
2011. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De furcsákat írnak... Itt Győrben a kórházban a zárójelentéssel együtt megkaptuk a születési anyakönyvit, Taj kártyát, lakcímkártyát, köv,. héten postán az adókártyát. A picit megetettem, aztán itthon hagytam, és bementem a TB-be elintézni mindent.
2011. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!