Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtörtént már veletek:?

Megtörtént már veletek:?

Figyelt kérdés
hogy azért lett gyereketek mert már a hasonló korú ismerőseidnek volt, vagy mert már a rokonok nyaggattak vele?
2011. júl. 12. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad,hogy más befolyásolása miatt vállalj babát.Senkinek semmi köze,ahhoz,hogy te mikor szülsz.Teljesen más,ha boldogsággal várod a babát,és úgy mész szülni,mint ha kényszerből kellene azért,mert mások ezt várják el.Ha szorongsz a nyomás miatt várandóság alatt,az a babának sem jó,és nagyobb eséllyel leszel depressziós szülés után.Persze ugyan úgy fogod szeretni a babát,mint ha nem kényszerből vállaltad volna,de szerintem azért gyereket vállalni,mert másoknak van,és mindenki azt mondja,hogy legyen,pedig te még várnál vele,az nagy butaság.
2011. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy! Nem a rokonoknak meg ismerősödnek szülsz gyereket,hanem magadnak meg a párodnak,nehogy már ilyen hülyeségen járjon az eszed! Nem a szomszédnéninek kell ám kihordani meg nem a nagymami lesz vele ébren egész éjjel,ha beteg. Mindenki akkor vállaljon gyereket, amikor Ő készen áll rá,nem,mikor a barátai...
2011. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az én környezetemben van olyan hölgy, akinek azért kellett gyerek, hogy le ne maradjon a barátnőjétől, akire egyébként is irigykedett. Meg is látszik a kényszeranyaság, idegbeteg az azóta iskolás korú gyermekével. Nagyon sajnálom a kicsit, aki kifejezetten csendes és jó képességű, így el sem tudom képzelni, mi olyan szörnyűséget tud művelni, ami miatt konkrétan üvölteni kell vele.
2011. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszédomban volt egy párocska,akiknek azért lett gyerekük,hogy a szülők megengedjék,hogy összeköltözzenek. A pasi 27 év körüli volt,a lány 15. Egy év múlva a nagy szerelemből az lett,hogy üvöltöztek verekedtek egymással,a gyerekkel, a pasi ivott egész nap, aztán rá úgy 2 évre meghalt,mert olyan részeg volt,hogy az út közepén leesett a bicikliről és elütötték... aztán a lány meg ottmaradt 18 évesen 3 éves kisfiú anyjaként ÖZVEGYEN... na ennyit a csak azért is gyerekem lesz gondolkodásról...
2011. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem! Én szerencsés voltam nem "várták el", hogy ekkorra vagy akkorra legyen baba. A férjem és én döntöttük el, hogy mikor szeretnénk gyerekeket. Nagyon okosan tanácsolták az előttem kommentelők, hogy ne az elvárások miatt szülj hanem azért mert Te és a párod szeretnétek. Ha még most szerintetek nincs itt az ideje, mondjátok meg az ismerősöknek, rokonoknak, hogy szeretnétek gyereket, de majd akkor, hogyha Ti jónak látjátok!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 13 hetes magzat anyukája

2011. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, de nekem akkor mozdultak meg az ösztöneim, amikor külföldi barátoknál nagyon jó családmodellt láttam. Egyszerűen tetszett és azt már el tudtam képzelni magamnak is. Azért vicces, mert itthon szinte mindenhol a kesergést hallom és az nem igazán csinált kedvet a gyerekvállaláshoz.

Ott őszintén örültek a gyerekeknek, lazábban vették az egész témát, nem volt a konkuráló ősanya típus sem jellemző. Teljes életük volt, a gyerekek voltak a cseresznye a habon. Nekem ez tetszett meg - nem is maga a gyerek, hanem a felfogás.

2011. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyjából természetes, hogy hasonló korú és társadalmi helyzetű nők (pl. barátnők), időben egymáshoz közel vállaljanak gyereket. Ez nem feltétlenül irigység, hanem ösztön.
2011. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A párommal mi is szeretnénk gyereket, most építkezünk és majd ha kész lesz a házunk. Mivel már elmúlt mindkettőnk 30, néha úgy érzem ÚGY... néznek ránk. Nem tudom leírni...
2011. júl. 12. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:

12:20-as vagyok!

Ha esetleg meg most vállalnátok babát akkor meg azt mondanák, hogy milyen felelőtlen még ház sincs ahova szülhetne.... Lehet, hogy mindketten 30-on felül vagytok, de ez már nem az a világ, mint nagyanyáink idejében, hogy 30-on felül már a 3. vagy akárhányadik gyereknél jártak. Teljesen normális dolog 30-on felül vállalni az elsőt. Tudom nem sokat segít, de a nagybátyám 41 a barátnője pedig 42 évesen lesznek szülők. Mindkettőjüknek Ő az első babája. Még ez is belefér.... Amúgy a nagybátyám gyereke pont 1 hónappal lesz idősebb az enyémnél. Kis különbség, hogy nekem 26 éves létemre Ő a 2.

2011. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!