Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen erős szívdobogás,...

Hirtelen erős szívdobogás, furcsa mellkasi érzés, gyors légzés és gyomorideg. Pánikroham lenne? Mit tegyek? Gyógyszer nélkül megoldható?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető,hogy valóban pánikrohamról van szó,korábban is tapasztaltál ilyet?Én is voltam pánikbeteg,a terhesség alatt még mem jött elő,de érzek néha ahhoz hasonló tüneteket.Nem tudom,hogy hány hetes vagy,de ha többször előfordul,akkor érdemes orvosnak említeni.
2009. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Jóval a terhesség előtt voltak lelki gondjaim, gyengébb tünetekkel. 23 hetes vagyok.
2009. márc. 31. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi szorongósok gyakran küzdünk ilyen tünetekkel,a kezelés szükségessége tényleg attól függ,hogy mennyire súlyosak a tünetek.Én megúsztam gyógyszerek nélkül idáig,bár néha megittam egy-egy bögre citromfű teát,amikor úgy éreztem,hogy kezdenek előjönni a tünetek.
2009. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen konzultálok orvossal és a citromfű teát is kipróbálom. Köszönöm.
2009. márc. 31. 08:13
 5/8 anonim ***** válasza:
pajzsmirigyedet nézték már? TSH-t.
2009. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pánikbeteg, de mostanában nekem is vannak ilyen "tüneteim". Hirtelen bedobogósodik a szívem, szabálytalanul ver, levegőért kapkodok és olyan érzésem van, mintha a mellkasom össze lenne préselve. Én azt gondolom, hogy a baba nyomja odabent a szerveket és emiatt vannak, legalábbis remélem.
2009. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 31. 21:49
 8/8 dementoricus válasza:

Sajnos ez sanszos, hogy pánikroham.


Nyugtató teákat lehet inni, de nem miden esetben segítenek. Főleg, ha már meghatározott időben tör Rád. (pl. minden nap 13.00-kor és már előre félsz ettől)


Háziorvos felírhat nyugtatót, abból szedjél ahogy javasolja. ( a roham kialakulása előtt fél órával, ha tudod mikor jön) Szerintem a xanax az egyik legjobb nyugtató. De ezt meg is kérdezem itt ! :)

2011. dec. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!