Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok és...

34 hetes kismama vagyok és kiderült h ellenanyagot termel a szervezetem, ezért a doki elküldött Debrecenbe genetikai vizsgálatra. Holnap megyek, mit fognak ott velem csinálni, és ha nem jó az eredmény mire számítsak?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta mivel első baba meg fiatal vagyok biztos nem lesz gond,de ha igen akkor mi lesz?Be kell feküdnöm?Kérek valakit aki már volt mondja el h mi fog történni mert nagyon félek.Most jól van a baba vagy nincs?
2008. febr. 27. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztalatom nincs, de megnyugtatni azzal megtudlak, hogy én is A negatív vagyok, és nekem is mindenki azt mondta, hogy első babánál nem szokott gond lenni. Ha jól tudom, kaphatsz egy injekciót, és a baba vérét vizsgálják szülés után és legrosszabb esetben azt hiszem vérátömlesztést kap, de ebben sem vagyok biztos, úgyhogy ne vedd kézpénznek.

Ne félj, nem lesz baj, nyugodj meg, az idegesség nem jó!!

2008. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia...semmi baj nem lessz...ha veszelyes az ellentest mennyisege a szervezetedre vagy a babara akkor kapsz gyogyszert es tajekoztatnak a tovabbiakrol..ha "megengedheto" mennyiseg van jelen akkor csak szules utan kapsz egy injekciot ami semlegesiti a veredben levo ellentesteket es akkor semmi baja nem lessz a masodik babanak.

Amugy a masodik babara lenne veszelyes mindez...ha ellentestet produkal a szervezeted akkor valamilyen modon a veretek "talalkozott" de kerdezz ra mindenkeppen a sajat megnyugvasadert:-)

Nyugi...semmi baj nem lessz..higyjel nekem:-)

En is negativ vagyok..elso baba es folyamatosan erdeklodom, hogy mi lessz akkor ha.....es kerdezek es kerdezek...tobbek kozott ezt is kerdeztem.

2008. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Erről nem tudok nyilatkozni,csak a Debreceni genetikáról.Nagyon rendesek és profik,de a genetikai tanácsadáson mindent elmondanak.

2008. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én A Rh pozitiv vagyok nem negativ.Ilyenkor mi van?
2008. febr. 27. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Masodik valaszolo vagyok...ha te pozitiv vagy akkor azt jelenti, hogy a babuci negativ lehet.....es ez azzal magyarazhato meg akkor is ha mindketten pozitivak vagytok, hogy mindkettotoktol a negativ gent orokolte.....roviden.....mindenkiben van egy pozitiv es negativ gen is de az Rh-t tulajdonkeppen a dominans gen adja.Nallatok a pozitiv a dominans. De a baba a negativ es a pozitiv kozul mindkettotoktol a negativot kapta es akkor mar termelodhet az ellenanyag....


Nem tudom ha megertettel..:-))

Remelem igen....mindenesetre ne panikolj es bizz a dokiban....es kerdezz ra nyugodtan.

2008. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam a Klinikán genetikai tanácsadáson, más miatt. Tényleg nagyon kedvesek voltak, csak sokat kellett várni. A Te kérdésedre: én úgy tudom, az álalunk ismert mutatók, hogy A, B meg pozitív vagy negatív, csak két paramétere a vérnek. A szakemberek ettől sokkal több mutatóból dolgoznak, tehát nem tudod a teljes információt a véredről, csak azt, amire szükséged van pl. ha vért adsz. Szeritem itt nincs jó meg rossz eredmény. Ha az orvosod nem tisztelt meg azzal, hogy elmondja, mégis hova a fenébe és miért küldött el (szerintem ez felháborító egy aggódó kismamával szemben), a védőnődet jó lett volna felhívni. Tanácsadásod lesz szerintem, max vérvétellel, befekvést nem hallottam senkitől, pedig a váróban egyfolytában beszélgetünk.
2008. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!