Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek el vagyok számolva?

Szerintetek el vagyok számolva?

Figyelt kérdés

Elvileg 13-ára vagyok kiirva UH terminus szerint!

Az utolsó menszes első napja szerint pedig 22-én kellene szülnöm.

Itt nem is az a 9 nap a gond, hanem az, hogy akkor az orvosok szerint a vérzés előtt egy héttel estem teherbe, ami nem valószinű. Tehát vagy az már nem volt rendes menstruáció és a héten a 40. hetet töltöm, vagy a baba mérete volt nagy mikor UH-n nézték és még plusz 2 hetem van ha a legvalószinűbb peteérést számoljuk. És ez már 3 hét különbség, ami gondot okozhat. Ja, Uh terminus szerinti 37+0 hetesen súlybecslés 3800 gramm, lepény nem érett.

Ragaszkodjak a szülés inditásához, vagy épp ellenkezőleg?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. júl. 4. 23:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Megneztem neked es nagyon pontosnak tunik mindket eredmeny. Marmint egymashoz viszonyitva is napra pontosak, szinte kizart, hogy tevedes van. (ha mindketto mas eredmenyt adna, akkor talan azt mondom, hogy lehetett pontatlan a meres, de igy nem hinnem, ennek az eselye tenyleg minimalis.)

Szoval ezek szerint ma, julius 4-en vagy 38 hetes es 1 napos, Julius 17 a varhato szulesi datum, oktober 24 kornyeken lehetett a fogantatas es oktober 20-an lett volna a mensid elso napja, ha teljsen pontos ciklusaid lettek volna.


Az orvosod viszonylag pontosan lotte be a datumot, en hinnek neki a helyedben es en igy azt mondom, hogy kizart, hogy mar a terminus vegen vagy. A lepeny erettsege (vagyis esetedben eretlensege) is alatamasztja ezt.

Meg ne izgulj!

2011. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Meg annyit akartam irni neked, hogy en a helyedben nem ragaszkodnek a szules inditashoz napokon belul, illetve ha az orvos csak azert megcsinalja, mert te akarod, akkor en nem biztos, hogy megbiznek az orvosodban. Mertha o ezekbol nem latja, hogy meg nincs itt az ideje az inditasnak es meg lehet gyozni, az azt jelenti, hogy nem biztos sajat magaban, nem all ki a tudasa mellett. Marpedig nem lehet jo dolog egy bizonytalan orvosnal szulni, aki ilyen konnyen meggyozheto...

Szoval ne eroltesd szerintem, ha jo orvosrol van szo, akkor ugysem engedne, ez esetben csak feleslegesen vivnal egy csatat es nem biztos, hogy orulne neked.

2011. júl. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

mindenesetre október 14-én volt az utolsó első napja és jelenleg 38+5-nek számolnak. De amit te irtál az valószinűbbnek tűnik már csak a fogantatás időpontja miatt is. A lepény érettsége nálam nem mérvadó szerintem, mert eddig még sosem volt "érett" még nyilvánvaló túlhordásnál sem.

Mindenesetre egyenlőre várok. NST úgyis van hetente, cg 1111, tehát magzatvizet tudnak nézni, ha gond van remélem észreveszik. Fájásokra nem várok (három napja óránként 5-6 min, de nem erősödik, nem sűrűsödik és ezért féltem a babát, többinél is ez volt), majd ha elfolyt a vizem megyek.

2011. júl. 5. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!