Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kenetett az első NST után...

A kenetett az első NST után veszik vagy ez hogy működik? Valaki leírná nekem részletesen? 35 hkm.

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első nst napján vették le. Nem tudom mire gondolsz a részletes leírással kapcsolatban, de semmi extra nem történik, kb. fél perc alatt leveszi.
2011. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is az első NST napján vették le a 36. héten. Olyan mint amikor rákszűrésre mész, semmi extra.
2011. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az egész vizsgálat ugyan ott zajlik vagy két különböző helyen? Úgy értem az NST-t ott csinálják ahol az uh-t a kenet vételt meg az SZTK-ba? Bocs hogy értetlenkedek de első baba.
2011. jún. 30. 13:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az uh mindig máshol van. Ahhoz el kell mennem egy kórházba. Viszont a kenetet és az nst-t is az sztk-ban csinálják szerencsére. Nem tudom, hogy más rendeléseken ez hogyan működik. Viszont a kenetet tuti a dokid veszi le és nem kell miatta sehova menned.
2011. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 34 hetesen a dokim levette a kenetet sztk-s rendelésen,és ezután ctg-re kell mennem a 36.héten,azaz jövőhéten.
2011. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt hüvelykenetet vesznek, és néznek gombás fertőzést - Bstreptococust - hogy van-e, ha van- antibiotikumot kell adni a szülésnél.


A kenetvétel sokkal kevésbé kellemetlen mint pl a rákszűrés, úgy képzeld el, hogy egy kis vattával, ami olyan, mint egy fülpucoló benyúl a hüvelybe, és ott körkörös mozdulatokkal veszi le a mintát. Nem lehet érezni, nekem a második terheségnél, egyszer csak szólt, hogy a kenetnek követekző alkalommal lesz eredménye- nem is éreztem, hogy megcsinálata.

Én magándokihoz jártam, minden hónapban megnézte a méhszájat, hogy nyílik-e, így a 34-35héten került rá sor.

Nem kell aggódni- nem fáj.

2011. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!