Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hetet töltöm kb.3hete...

10. hetet töltöm kb.3hete voltam dokinál akkor a méretek alapján 7hetes voltam?

Figyelt kérdés
2hét mulva megyek a 12.heti ultrahangra, ott már pontosan megtudják mondani hogy hány hetes vagyok? mert a menszim szerint 12-13 hetes vagyok, de a menszim folyton máshogy jött meg, és kevés napig tartott! tud valaki segiteni? illetve még nincs"hivatalosan" kijelölve a szülés időpontja, mikor fogják? ill valaki kituná itt számolni? előre is köszönöm!
2011. jún. 28. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 12 hetes uh általában meghatározó, mert ezt követően már egyedi ütemben fejlődnek a babák. Tartanak az általad megjelölt mesi időmonthoz, megnézik az uh és összevetik. Nálunk így működött, mert sajnos elég rendszertelen és hosszú ciklus mellett estem tehetbe. A 12 hetes uh, 5 nappal volt kisebb a baba a gépi mérés szerint (11+2) így visszarendelt a doki 5 nap múlva ellenőrízni. Szerintem nálad is megnézik a gépi adatot és esetleg korrigálják majd vele az időponot, a rendszertelenségről szólj az orvosnak, mert beszokták írni a kiskönyvbe is! Boldog babavárást!
2011. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm irjatok lécci
2011. jún. 28. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van mit irni, az elso valaszolo mindent leirt.

A legkorrektebben a 12. heti uh-n tudjak a baba es a terhesseg korat meghatarozni, pontosabban a 11-14. het kozott. A baba ulomagassagat merik meg nagyon pontosan (jo esetben pontosan) es az alapjan megmondjak, hgoy mennyi idos.

Annyi, hogy hazankban eleg sok doki van, aki ezzel nem foglalkozik es ragaszkodik a mensi szerinti idoponthoz akkor is, ha 1-2 het elteres is van. Pedig 1-2 het elteres mar nagyon nem mindegy. (A baratnom jart ugy, hogy o tudta, hogy fiatalabb a terhessege masfel hettel, mert csak masfel-ket havonta menstrualt es abban a honapoban csak egy alkalommal voltak egyutt. Szoval fixen tudta a terhessegi kort. A dokijat nem erdekelte, szamolta a mensije elso napjahoz, igy viszont korabban csinaltak meg neki majdnem ket hettel a kombinalt tesztet, korabban vol afp, a baba mindig kisebbnek mutatta magat, volt egy csomo rosszul sikerult vizsgalat. Majd papir szerinti 40 hetesen befektettek korhazba, mert nem indult meg a szules, de o akkor meg csak 38 hetes volt valojaban. Hiaba mondta a dokinak, hogy mi a helyzet, nem foglalkozott vele. Par nappal kesobb elkezdtek inditgatni a szulest, de a gyerek nem akart jonni, 5 napon at probalkoztak laminariaval, oxytocin terhelessel, erosebb mehszajvizsgalattal. Semmi. Vegul dontottek bele az oxytocint hajnali 5-tol este 10-ig, de akkor sem indult a baba utjara, vegul leesett a szivhang, valoszinuleg a sok oxytocin miatt, a magzatviz is elszinezodott, surgossegi csaszar lett. Utolag mas doki fixen megmondta neki, hogy ez amiatt volt, mert volt egy egeszseges terhessege es a babat nem hagytak igy sem magatol megindulni, hanem mar 38 hetesen teljesen zart mehszajnal, nulla joslofajas mellett is ki akartak eroszakolni belole a babat. Bocsi, hogy hosszu peldaert, csak sokan nem gondoljak fontosnak az 1-2 hetnyi elszamolast, pedig bizony van jelentosege.)


Mondjuk ha 7 hetesen normalisan volt megmerve a baba, akkor mar az is nagyon jo kiindulo pont, mert ha akkor tudtak merni ulomagassagot, akkor abbol is viszonylag pontosan meghatarozhato mar a terhessegi kor, de a 12. heti lesz neked mervado.


A hetedik heti uh papirjara potnosan mit irtak, milyen adatokat? Mit mertek es mennyi lett? Hanyadikan volt az uh?

Mert szamolok neked belole, ha szeretned.

2011. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, juni 9én voltam ultrahangon, akkor 10mmes volt a magzat, s 160 a szivverés nagyjából ennyi,és erre mondta hogy 7hetesnek látszik most de késöbb majd korrigálják
2011. jún. 28. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a 10 mm-es crl kb 6 hetes 6 napos, azaz 7 hetes terhessegnek megfelelo. Mivel a mensi elso napjara nem lehet tamaszkodni rendszertelen ciklusnal, igy abbol kell kiindulni, hogy a fogantatas kb majus hatra esett, a terhessegi kor kezdete pedig ehhez kepest ket het minusz, az pedig aprilis 22.

Ma kb 9 hetes es 4 napos vagy, a szules varhato napja pedig 2012 januar 27.


Egyebkent nagyon eltero a mensid elso napja az aprilis 22-hoz kepest?

Nem tudom, hogy mikor fogjak neked modositani a terhessegi kort, altalaban a 12. heti ultrahang alapjan szoktak, de nem minden doki modositja, akkor sem, ha mondod, hogy rendszeretlen a ciklus.

2011. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves vagy köszönöm:)...utolsó menszi első napja március 31én volt!
2011. jún. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!