Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A menstruáció alapján 12...

A menstruáció alapján 12 hetesnek mondtak aztán a méretek alapján 14 heteset mondtak akkor most melyik a valószinűbb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a 12. het kornyeken volt az uh es nagyon precizen mertek, akkor az uh szerinti.

de ha leirod nekem az ultrahang vizsgalat datumat (azt, ami 10-14. het kozott volt) es azt, hogy akkor pontosan mekkora crl-t mertek, akkor megnezem neked, hogy most pontosan mennyi idos is a terhesseged.

2011. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindig az utolsó mensi dátumát kell nézni. 2 mérés sem feltétlen egyforma az UH alatt és ugye abból számoják ki a becsült korát is a babának. Nekem is mindig 2 héttel nagyobb volt a koránál. De aztán testrészenként is változó lehet. Pl. ha magasak a szülők a baba combcsontja hosszabb lehet az átlagnál, de ezt a gép nem tudja és idősebbnek számolja. Remélem érthető voltam. Annak idején én is pörögtem ilyen kérdéseken. :)

Boldog babavárást!

2011. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Masodik valaszolo: igaz amit irsz, de csak a 14. het utan.

Addig a babak egysegesen fejlodnek, utana vannak genetikai alapon meretbeli elteresek.

Ma mar sok magyar orvos is torekszik a pontos uh meresre a 12. het korul, hog azalapjan allapitsa meg szinte napra pontosan a terhessegi kort. Kesobbi uh mar nem mervado az alapjan, amit irtal.

De meg most sem ez a gyakorlat, par evet erre meg varni kell.

Olvasd el ezt, ha erdekel a tema:

[link]

2011. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a méret táblázat alapján is az a jó amit a második alkalomnál mondtak
2011. jan. 6. 14:12
 5/7 anonim válasza:
Kedves elsö válaszoló.Nekem is tudnál segíteni?én ugyanebben nyomozok mint a kérdezö hölgy,az utsó mensim júli.22-én volt,sajnos már nem emlékszem hogy mennyire...A Picúrt okt.20.-án nézték meg,akkor 13hét 4napot írtak a papírra.CRL 70.10mm.Ha ezt vissza számolom júli 9.-e jön ki.De van egy korábbi is,ha az segít,azt hüvelyi uh-val nézték.szept. 23.-án 9 hét 3nap,CRL 23,70mm.Ha visszaszámolok júli 13.-a jön ki.Azért izgat ez a dolog mert,júli 18ig fog.gátlót szedtem,lehet hogy az mellett lettem terhes?meg ugye meg is jött utána 22.én.Kiváncsi lennék hogy mikor foganhatott a Manóm.Nagyon szépen köszönöm ha segítessz.üdvözlet
2011. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, megneztem neked is.


Szoval: a 70,1 mm crl 13 hetes es 1 napos terhessegnek felel meg, ezalapjan a fogantatas feltetelezett ideje augusztus 3 es ha pontos, 28 napos ciklusod lett volna, illetve pont kozepidoben fogant volna, tehat a nagykonyv szerinti utolso mensid elso napja julius 20-an lett volna.

A 9 hetes uh-t is visszaneztem, egy nap elteressel az is ezt dobja ki.

Aprilis 26 a varhato szuletesi datuma a babadnak, de uge ez nagyon valtozo.

Tuti, hogy nem a fogamzasgatlo mellett lettel terhes, hanem abbahagtad es picit korabban lett peteeresed, de csak par nappal.

Sok boldogsagot nektek is!

2011. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, én amit leírtam, ezt tapasztaltam és kérdeztem többször is a terhességem alatt a dokimtól, hogy vannak ezek a dátumok-mérések. Nekem szinte az elejétől nagyobb volt a babám, pedig tuti, hogy mikor fogant. Ezek a méretek sem egységesek, főleg hogy tól-ig határok vannak.

Ha rendszeres a mensid, akkor azért tudod, hogy mikor estél teherbe, ha viszont nem rendszeres, pl. a pcos-oknál, nálunk valóban kérdés lehet.

2011. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!