Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A genetikai uh-t automatikusan...

A genetikai uh-t automatikusan elvégzik a vizsgálatok során vagy külön kérni kell esetleg beutalót? Hol végzik?

Figyelt kérdés
2008. febr. 24. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
igen, ez automatikus a 18.héten végzi az orvos. Kicsit bővebb UH ez, mint a sima. itt alaposabban megnézik a baba szerveit, stb.
2008. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem végzik.A kisbabámon a 18hetes UH-n valami rendellenességet fedeztek fel és már írták is a beutalót Pestre(ahol id.pontot kellett kérni)az I.sz.női klinikára(genetikai tanácsadó).A genetikai részéhez az általános UH-n egyáltalán nem értenek,ezért ha a dokid nem humángenetikus v.ilyesmi,akkor keress genetikust.
2008. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A genetikai Uh-ot csak problémás eseteknél végzik vagy az anya életkora miatt.Beutaló kell és Genetikai Centrumba kell menni,ami az országban sajna kevés van.

2008. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A normál 18, heti uh genetikai , csak ezt senki nem hangsúyozza ki, én is utólag tudtam meg.

A lényeg, hogy jobban megnézik a baba belső szerveit, veséjét, máját...stb.

Tovább csak akkor kell menni az előttem említett helyekre, vizsgálatokra, ha a sima uhon valami olyat találtak, amit ki kell vizsgálni.

Tehát nem, nem kell kérni beutalót, a 18 hetes uh genetikai uh lesz:-)

2008. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Genetikai UH-nak NEVEZIK a 12 és 18hetes UH-ot.Ezt nekem is csinálták egy sz..r géppel,a doki semmit nem látott,de gyanús volt a sok magzatvíz.Ja,ez 28hetesen volt,azt sem vette észre,hogy nincs kifejlődve az agy és van egy 3*3cm-es ciszta.Az igazi genetikai UH,csak komoly helyen van,profi emberekkel.Ott 1percen belül diagnózis volt,ami sajna 100%-ban igaz.Én a harmadik válaszadó vagyok.

2008. febr. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!