Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Nyilallik nagyon lent a...

SOS! Nyilallik nagyon lent a hüvelyemben! 38 hetes vagyok! MI lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez még "csak" a jósló lenne, vagy mire véljem?? Nagyon fáj!!!! Nem vagyok az a nyávogós fajta, jól tűröm a fájdalmat, de ez nagyon éles! Máshol is érzek fájást, de az elhanyagolható emellett!

Ha ez jósló vagy már a szülés, mire számítsak?? Mit kell tennem ilyenkor?


Pihenjek? Vagy inkább mozogjak?? Kórházi cucc összepakolva, készen.


2011. jún. 22. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38 hetesen ha nem csillapodik mennék be (ha tényleg ennyire fáj). Párhuzamos a "máshol" érzett fájás evvel? Vagy független. Mondjuk én mindenképpen mennék, hogy mi lehet ez, mert fájhat ott lent szüléstől, de azt akkor tudnod kéne, hogy az már a szülés. Már eltelt 6-7 perc a kérdésedtől, tehát most hogy érzed?
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a hüvelyedben érzed? Folyamatosan fáj, vagy eltelik 10-15 perc a fájások között?
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mozog a babád, nyomul, és idegeket nyom meg ezáltal. A nyilallás szerű fájdalom ezt jelenti. Nem kell tenned semmit. A pihenés persze sosem rossz.

Figyeld a szülés indulásának jeleit: fájások, magzatvíz esetleg, amíg ezek nem jönnek, addig még nem indul. Sajnos kellemetlen, de van ilyen. A szülésig ez már előfordulhat akárhányszor.

Az is lehet, hogy még ma beindul, és az is, hogy két hét múlva.

Próbálkozz "úgy lenni", ahogy jobban elviselhető.


Kitartás és szép szülést!


Kétszer szült anyuka.

2011. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbálj beszélni a dokiddal. Ha nincs akkor is menj el egy orvoshoz, vagy a kórházba, ahol szülni fogsz.
2011. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1.vagyok, már elindultál?
2011. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, nyugi. Nekem már kb. a 20. héttől van, most 37 hetes vagyok az ötödikkel.
2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ahogy kiírtam a kérdést, elmúlt, de most megint érzem, most nem annyira éles a fájdalom, csak egy-egy pillanatban. Viszont most már a hasam alján és a fenekemben is érzem :(

Magzatvíz még nem ment el, semmi tünete. A derekam fáj még emellett, de az semmiség.

2011. jún. 22. 14:23
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet hogy csak jósló?

Jajj, Istenem! És mi van, hogyha szülök ma éjjel?? Minden pillanatban vártam már, de most kicsit megilletődtem!!

Feleslegesen még nem szeretnék kórházba menni, úgyhogy várok még, meglátjuk hogy alakul a helyzet.

2011. jún. 22. 14:25
 9/14 anonim ***** válasza:

ok, rendben

csak azt tudom mondani hogy figyeld időnként a jeleket. Milyen gyakran jelentkeznek a "fájdalmak" milyen intenzitással (fokozatosan erősödik-e) és mennyi ideig tartanak. Elképzelhető, hogy hamarosan beindul a szülés, de az is lehet, hogy még van időd. Lelkileg próbálj meg felkészülni, és ne megijedni. Nyugtasd meg magad, és ha be is indul a szülés, figyelj (könnyű ezt mondani, de megéri, mert megkönnyítheted a szülésed) a testedre és az ösztöneidre. Amire figyelhetsz még (én akkor még nem tudtam, hogy ez is a jele lehet). Többszöri székletürítés, és hányás is a kezdetet jelentheti, minden más tünet előtt is jelentkezhet ez. (első babám 6-8 óra alatt megszületett másodikhoz képest "élvezetes" szülés volt, ugyanis tudtam magamra figyelni, második viszont 2 óra alatt megvolt, itt nem tudtam figyelni, annyira vissza kellett tartanom, mert épp, hogy beestünk a kórházba, nem is ment úgy a kitolás). Könnyű és élvezetes szülést kívánok. (Élvezetesnek majd pár hónap, év, szülés múlva fogod látni).

2011. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tegnap volt hányingerem, székelési inger a mai nap többször, de ezek számomra olyan bizonytalan jelek, elég enyhék.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Most írom az időpontokat, amikor jelentkezik a nyilallás.

Köszönöm!

2011. jún. 22. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!