Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan veszem észre méhszáj...

Hogyan veszem észre méhszáj kinyílását?

Figyelt kérdés

Angliában fogok szülni és itt 3 hetente kell menni ellenőrzésre a szülésznőhöz, de ott nem csinálnak belső vizsgálatot. Így honnan tudjam, ha kinyílik a méhszájam? Mivel nagyon nehezek wc-zek,nagyon sokat kell erőlködnöm és azt hallottam, hogy ettől kinyílhat.


37+5 hkm


2011. jún. 19. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, h a méhszájad kinyiljon elék erős fájdalmak kellenek. A wc-zés hathat rá, de nem olyan erősen. Egyébként is nem mindenki zárt méhszájjal megy be szülni. A méhszáj nyílását nem lehet megérzeni.
2011. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak hüvelyi vizsgálattal lehet megállapítani, ha a nőgyógyász megnéz.Én pl. mondtam, hogy fájdogál a hasam, pedig csak UH vizsgálat volt és a doki javasolta, hogy meg kell nézni a méhszájat nincs-e kinyílva. Valamilyen indokkal nem tudod megnézetni te is? Egyébként ha pl. egy ujjnyira van nyitva nem olyan nagy gond, csak kímélni kell magad. Nem emelni nehezet, nem biciklizni, ilyesmi.
2011. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magát a nyílást nem érzed. A kemnényedéstől és jósló fájásoktól nyílhat.
2011. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet érezni, én egyszer csak 38 hetesen nyitva voltam 1,5 ujjnyira. Örülj neki hogy nem nézik, ilyenkor már nincs is értelme, meg fáj és vérzik a vizsgálat általában. Én 2 napig véreztem, elég vacak érzés hogy nem tudod hogy ez még attól van vagy van valami baj.


(A mostani dokim nem is macerált már 38 hetesen, úgyis mindegy mikor indul a szülés. )


Most már nem is baj ha nyílsz, nekem csak annyit mondott akkor anno a doki hogy hamarabb induljunk picit a kórházba, 5 óra alatt meg is volt a baba (nem jött hamarabb egyébként!).

2011. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!