Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egyszeri anyasági támogatás...

Az egyszeri anyasági támogatást mikor kell igényelni?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináltátok?És mennyi idő amíg megérkezik?Hihetetlen hogy a szülés után mennyi papírt kell elintézni.A külömböző juttatásokra gondolok.Nem tudom szülés után hogy lesz erre energiám.
2011. jún. 17. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szülés után!

Nekem 2 héttel igénylés után megvolt mind két alkalommal minden...

Szülés előtt is kitöltheted a nagy részét a papíroknak mert javarészt a te adataid kellenek, a babával kapcsolatos dolgokat még úgy sem tudod pontosan max. a nevét.

Én akkor töltöttem ki mindent mikor aludt a baba a másodiknál már nehezebb volt(a nagy segíteni akar)!!!

2011. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de ezeket a papírokat postán kell beküldeni?vagy személyessen jobb inkább elintézni?csak azért mert nem tudom elképzelni hogy miután kijövök a korházból valahol sorba álljak.Köszönöm válaszodat
2011. jún. 17. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Postán is intézheted, de akármelyik hozzátartozód akár személyesen is beviheti a papírokat a MÁK-hoz. Az a fontos, hogy minden adat pontosan rajta legyen, a baba TAJ-száma is és az aláírást se felejtsd le róla :)
2011. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az anyaságihoz kell vmi papír a kórházból, amit szülés után kapsz a záróval együtt, ha jól emlékszem. tehát csak akkor tudod igényelni. nekem anyósom vitte be anno. sztem most is ő fogja. amit lehettt papírt én is beszereztem előre, meg kitöltöttem. hamar megjött minden, nem volt fennakadás.
2011. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, összekevertem. :) az a papír a tgyáshoz kell. az anyasághoz az igazolás kell, hogy legalább 4x megjelentél terhesgondozáson, azt meg az utsó gondozáson kaptam én meg.
2011. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.:)
2011. jún. 18. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!