Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetem van még hátra....

Pár hetem van még hátra. Ezidáig szedtem napi egy szem folsavat. Valószínűleg folytatom tovább. Ti meddig szedtétek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Engem leállított a doki 4 hónaposan!
2009. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A folsavat a terhesség előtt és az első időszakban kell szedni.Megelőzi a velőcsőzáródási rendellenességet.Most már felesleges.
2009. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Folsav egy fajta B vitamin, nincs benne semmi különleges. Viszont nagyon ajánlott a szedése az első trimeszterben. Utána már nem nagyon, mert addigra kifejlődnek azok a szervek, melyek fejlődéséhez az első trimeszterben nagyon fontos a folsav.
2009. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia,


Nem baj, ha szeded tovább a folsavat

[link] ez egy érdekes cikk, arról mennyire nem csak az elején kell szedni.


Boldog babavárást

2009. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik valamelyik kismamának megint rossz napja van ma. Nem értem miért kellett mindhárom válaszolót lepontozni.


Azt pl. én írtam, hogy a folsav egy fajta B vitamin, és nincs benne semmi különleges. Aki ezt nem hiszi el, az járjon utána. És valóban a legfontosabb a folsavat az ELSŐ TRIMESZTERBEN szedni, utána már ki vannak fejlődve azok a szervek, melyek fejlődéséhez nélkülözhetetlen az első 12 hétben. Aki nem hiszi el, kérdezze meg az orvosát. Ez így van, 100%.


Le lehet megint pontozni nyugodtan csak úgy poénból meg "kedvességből". Attól még amiket mondtam, tények. Aki lepontoz valakit, mert tényeket ír le, annak ez csak az intelligencia-szintjét tükrözni, meg a tudatlanságát, rosszindulatúságát. (Ez majdnem olyan mintha valaki lepontozna, ha leírnám, hogy a fogmosás egy hasznos dolog. Csak úgy poénból, meg gonoszságból.)

2009. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak igaza van. Nekem mindenesetre hasznosak voltak a válaszok, köszönöm, hogy válaszoltatok.
2009. márc. 20. 17:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy hasznosnak találtad a válaszokat. Természetesen lehet később is szedni a folsavat, hisz a terhes vitaminokban is benne van, mint összetevő, de az első 12hétben tölt be igazán fontos szerepet.
2009. márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!