Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, magasnak mondott...

Babát várok, magasnak mondott a vérnyomásom..Néhány alkalommal volt olyan"rohamom"hogy elkezdek összefüggő fényes szikrákat látni..Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
elkezdi ált.-ban a bal szememnél oldalt,majd mintha körbejárna és a jobb szememnél végződik.ez tart kb.15-20percig.ezt követi egy egész napos fejgörcs,fáradság,kimerültség.
2009. márc. 19. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó! Orvosnak kellene elmondanod, méghozzá sürgősen! Vannak olyan vérnyomáscsökkentők, amiket terhesen is lehet szedni! Ezt a dolgot ne húzd, menj mihamarabb dokihoz!!
2009. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ám! Gyorsan dokihoz, lehet, hogy kardiológushoz küldenek tovább, de ezt kezeltesd. Nővéremet emiatt fektették be 35 hetesen mindkét gyerekével. Főleg akkor járj utánna, ha még a terhesség elején jársz!


Egyébként tök jó, hogy én ugyanezeket a tüneteket a krónikusan alacsony vérnyomásommal látom! Volt, hogy 88/54et mértem, mikor jöttek a repülő gombostűfejek!

2009. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hany hetes terhes vagy?Mert ha mar voltal orvosnal,a vizsgalatok koze tartozik a vernyomasmeres es ha magasnak talalja elkuld szivorvoshoz(EKG stb.)Nekem magas volt terhesseg elott mar ,a szivemmel rendben van minden,egy kis suly felesleg van rajtam,ezert Dopegytet irt,ez az egyetlen vernyomascsokkento amit terhesen lehet szedni,tokeletesen be van allva .(120/75)
2009. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az említett rohamok migrénre utalnak.A magas vérnyomást kezelni kell mikdenképpen terhesség alatt,mert súlyos szövődményei lehetnek.
2009. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Mindez a terhességem 6-7 hetében jelentkezett előszőr.természetesen szedek azóta dopegytet,kivizsgált kardiológus,szervi problémát nem találtak.csak szerettem volna tudni,mást is érint-e ez a probléma.az az egészben a szörnyű,hogy sosincs előzménye,bárhol,bármikor előjöhet.eddig 5 alkalommal volt ilyen,és mindannyiszor gyógyszer is volt bennem.szóval remélem miután meglesz a bébi,ez elmarad.
2009. márc. 20. 06:27
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem 210/140 es vérnyomásnál jöttek a fények..de úgy h az orvosok küzdöttek értem császározás után......mindez a toxémiától volt nálam.előbb be is fejezték 3 héttel, de ne mondjam borzasztó volt....
2009. márc. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy látszik, én vagyok a kivétel az előttem válaszolók közül, mert nekem nagyon alacsony a vérnyomásom, de a szikrákkal már én is találkoztam, csak én neonhalaknak hívom őket. (tudod, azok az apró, hosszúkás testű, színes halacskák, amiknek a teste közepén végigfut egy ezüstös csík) 30 hetes vagyok, 100/60-nál soha nem megy magasabbra a vérnyomásom, de ha mégis, rosszul vagyok. A 120/60 engem már kiüt. De a szikrákat általában erőlködéskor szoktam látni.
2009. márc. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!