Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondták egyek sok fehérjét...

Azt mondták egyek sok fehérjét, mert sovány picit a picur. Mennyit esztek ti naponta?

Figyelt kérdés
majdnem 35 hetes vagyok és naponta kb 4 dl tejet vagy kakaót, mellé túrórudit vagy joghurtot eszek és ha olyat főzök akkor mellé húsféle tojás is van ma pl csirkehúst ettem.Ez kevés lenne?Mennyit egyek?34 hetesen 32-nek felel meg a baba, méretek:bpd:85, ofd:92, has:78, femur:64
2009. márc. 19. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Anélkül, hogy megbántanálak, szerintem butaság tömni magadat. Annyit és azt egyél amennyi és ami jólesik.

A babák nagyon okosak, akkor is elveszik a számukra szükséges dolgokat, ha az anyának nem marad és csak annyit vesznek el, amennyi nekik kell. Ha te két pofára tömöd magadba a zsírt, szénhidrátot, akármit, ő akkor sem fog több táplálékot felvenni, mint amennyire szüksége van.


Szerintem a többségnek (így köztük nekem is) nem akkora volt a bébi, amekkorának a nagykönyvben kell lennie. Az enyém is folyamatosan két hét lemaradásban volt, ettől függetlenül másfél héttel korábban jött a világra 2750 g-mal, ami mind az én, mind a férjem családjában tök normális, a legnagyobb súly 3 kiló volt mindkettőnknél. Akkor mitől lett volna nagyobb a baba??


Ne hagyd magad stresszelni!

Könnyű szülést!

2009. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na hála Istennek akkor ezek szerint ez elég(amúgy doki mondta)megnyugtató volt a válaszod ugyanis azért vagyok elkeseredve mert fennáll a toxémiavezsély és a vizesedés miatt nem bírok menni már és alig várom a végét és elszontyolódtam hogy akkor most meg visszafele megyek időben nem előre
2009. márc. 19. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy egy kicsit sikerült megnyugodnod :)
2009. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmet is ezzel ijesztgették, és megszülte a fiát 3600 gr-mal. Az uh alapján nagyon mellé tudnak fogni a súlybecslést illetően. Szerintem meg tök normálisan táplálkozol, nem kell szerintem változtatni rajta.
2009. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!