Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok! Ha megszületi...

27 hetes vagyok! Ha megszületik a baba, mennyire idöre kapok pénzt? Pl:anyasági családi stb.

Figyelt kérdés
hogy müködik ez.leirnátok??????köszi
2009. márc. 19. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A szülés után még a kórházban anyakönyveztetik a picurt és igénylik neked a TAJ kártyáját, amit 1 héten-10 napon belül meg is fogsz kapni postán.Ez azért fontos, mert az anyasági támogatáshoz és a családi pótlékhoz is kell majd. A pici lakcímkártyája is csak 1-2 nap, azért a párod is el tud majd menni az okmányirodába, és ott kapja majd meg a születési anyakönyvi kivonatot.

A Magyar Államkincstár honlapján le tudod tölteni a szükséges nyomtatványokat :1. anyasági támogatás (tájékoztató és nyomtatvány) [link] családi pótlék: [link]


Én február 15-én szültem, 25-én kapta meg a MÁK a szükéges dokumentumokat (mindent iratot ami szükséges lefénymásolsz, kitöltöd a nyomtatványokat, és elküldöd a területileg illetékes irodájukhoz / [link] - de részletes tájékoztatást olvashatsz itt hogy mi is kell pontosan)és ma (március 19) már a számlámra is utalták az első családi pótlékot, és az anyaságit is. Ha postán kéred, az lehet, hogy még pár nap. Mindenesetre tényleg gyorsan ment, én nem is hittem volna.

2009. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehet hogy az egyik link nem jó, de ha az oldalon vagy: magánszemélyeknek-->családtámogatás-->anyasági támogatás vagy családi pótlék.
2009. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jó amit előttem írtak. Nekem és a velem egy időben szült anyukák szintén leadástól számítva 2 héten belül megkapták az egyszeri támogatást, viszont a családit 3 hónap múlva kaptuk meg (persze akkor triplán ill. visszamenőleg kiutalták.) Úgyhogy szerencséje van az első válaszadónak, hamar kaptál családit! :)
2009. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!