Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes terhes, elkeztem...

37 hetes terhes, elkeztem kenni a pocakom egy krémmel ami elösegitti hogy ne szakadozzon a böröm. Ti is kentétek a terhesség alatt a pocakotokat?

Figyelt kérdés
Ha a köldökömet kenem be, azt beszivhatja a baba is vajon ? Veszélyes e a babára nézve?
2011. jún. 4. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
A köldököd ugyanolyan bőrfelületnek számít, mint a hasad többi részének a felszíne. A babának nem lesz baja tőle.
2011. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a repedezés szerintem genetikai dolog. Van aki hajlamos rá, akármit csinál is, kis pocakkal is szétreped a bőre. Másrészt a babához minden eljut valamilyen szinten, amit kensz magadra, megeszel, megiszol, vagy belélegzel, de semmivel nem közvetlenebb a kapcsolata a babának a köldöködhöz, mint a hasad bármely más részéhez.

Én kb 12 hetes kismamaságom óta kenem a hasam és a mellem minden nap van hogy többször is babaolajjal. Az első terhességnél abszolút nem repedtem, pedig 40 hét 3 naposan szültem, most még nem tudok erről érdemben nyilatkozni, mert messze még a szülés, de nem feszül a bőröm.

2011. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én már a 25. héttől kenem minden este, Dove testápolóval. A védőnő azt mondta mindegy mivel kenem, ha hajlamos vagyok rá, akkor úgy is kicsíkosodom.


30+4 hkm

2011. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nem krém kérdése, én nem kentem, mégse repedt a hasam, a combom viszont igen.

Egyébként a babáddal nem a köldöködön keresztül vagy összekötve, nem értem, miért lenne probléma, ha ott is bekennéd.

2011. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg elsősorban genetikai dolog, hogy mennyire ruglmas a bőröd. Sajnos mindenféle felszívódik. Keresd az interneten, melyek a legkárosabb alkotóelemek(fent van egy lista) és ezeket kerüld(nemcsak terhesen!). Pl. aluminium és kőolajszármazékok. Patikai napraforgó olajjal, olivaolajjal bátran kenheted, de egy bioboltos is tud ajánlani jó termékeket.
2011. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen csak a genetikán múlik.

Én kis súlyfelesleggel kezdtem a terhességet, a barátnőm nagyon soványan.

Mind a ketten Jonhson's olajgéllel kentük a hasunkat már a 10.héttől.


Én nem repedtem semmit sem, a a barátnőm szerte-szét szakadt.


Szerintem a kenegetés is akkor használhat/segíthet, ha már a terhesség elejétől csinálják,

2011. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Eleve olyan krémmel kentem, ami ha felszívódik, akkor sem ártalmas a babának, amúgy a 28. héttől kenegettem, és nem is repedt meg egészen a 38. hétig. Akkor nőtt hirtelen egy nagyot a pocakom, és totál szét is repedt, meg a melleim is. :(

Tesómnak 3 gyerek után sem repedt, anyukámnak 2 gyerekkel sem repedt, nekem ő az első babám, és tigris csíkos lettem. :( Szó szerint. A combom, a hasam, a melleim. Szóval tök genetika.

A köldöködhöz a gyereknek semmi köze, Te kapcsolódtál anno anyukádhoz azzal a pocakjában. A Te babád nem kapcsolódik a köldöködhöz semmivel. :)

2011. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én mindig is kentem magam keményen,de amikor terhes lettem és nölni kezdett a pocim,naponta 2x végig simogattam az egész hasam testálopóval.amikor eszembe jutott,általában tv nézés közben.alacsony vagyok és hatalmas hasam volt,egy árva repedés sem volt sehol.

de gondolom ez függ az adottságoktól is,aki hajlamos annak hiábavaló a kenegetés.

vagyis bocs hazutam mert egyetlen egy helyen kicsit mintha látszodna valami,a köldökömben volt piercingem,annak a helyén mintha....de lehet csak a lyuk miatt,elég hülyén is nézett ki mikor nagy pocakom volt.

2011. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első pillanattól kentem,napjában többször,és nagyon szép volt a hasam,egész a 7.hónapig.Akkor egyetlen nap alatt olyan lett a hasam,hogy bármelyik jóérzésű zebra megirigyelte volna.

Egyszóval kenjed,és nem veszélyes:)

2011. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát
2011. jún. 5. 01:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!