Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rokfort sajtot ehetek ha...

Rokfort sajtot ehetek ha hőkezelem, tehát melegszendvicsként fogyasztom?

Figyelt kérdés

Igazából pasztőrözött tejből készült, és nem tudom hogy miért nem ehetek, csak tudom, hogy nem ajánlott. Számít a hőkezelés?

igaziból angyon kívánom, és úgy ennék!!!!

10 hetes km


2011. jún. 1. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A benne lévő listeria baktérium vetélést vagy halvaszülést okozhat, nem tudom, hogy a hőkezelés használ-e valamit, én nem mernék enni, pedig én is nagyon szeretem :(
2011. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nyilván a penész miatt nem ajánlott...
2011. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

húha hát ezt most rémülettel olvasom, én már sajnos ettem belőle melegszendvicsként....

remélem akkor nem lesz baj!!

2011. jún. 1. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
A jelenleg kapható penészes sajtok nagyon nagy hányada eleve pasztőrözött, a pasztőrözés pedig elpusztítja a listeriát. Amennyiben további (otthoni) hőkezelés eléri a 75 fokot, és 2-4 percig tart, ez is elpusztítja a baktériumot. Szóval gyakorlatilag kettőből kétszer pusztul el az amúgy nagyon ritka baktérium.
2011. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. jún. 2. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy nem lesz semmi bajod tőle. Sokszor hajlamosak vagyunk mi kismamák túlzásokba esni egy egy étellel kapcsolatba. Régen is megettek mindent ami volt és mégis egézséges babák születtek. Ha megkívánsz valamit és eszel belőle pár falatott azzal semmit sem ártasz. Én is azt eszem ami van meg amit megkívánok ettem trappista sajtot. Mondjuk én penészeset nem ennék mert undorodom tőle. Ettem tojás rántottát igaz nem sokszor de volt rá példa. Sőt volt hogy vörös hagymás zsíros kenyeret ettem mert azt kívántam. Még sincs semmi bajunk. Az eredményeim tökéletesek. Szóval nyugodj meg nem lesz a babának semmi baja.
2011. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!