Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem szabad fürden...

Tényleg nem szabad fürden melegvízben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a jó melegvizes fürdőzést, világ életemben szerettem. Sőt, elég felfázós voltam és jó melegvízi áztatást kifejezetten gyógyítónak éreztem, főleg ilyen hideg időkben.

Most kismama ismerősöm elszőrnyűlkösött, hogy én kádban fürdök...

Ez tényleg olyan nagyon rossz? Nagyon veszélyes a babára nézve?

Persze azért már nem olyan forró vízben és sokkal rövidebb ideig áztatom magam.

24 hetes


2009. márc. 15. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ajánlott, mert vérbőséget okoz és ha nem is indítaná be a szülést, mivel izomlazító-ezek pedig a méhedet tartják a helyén- esetleg megronthatja a baba vérkeringését és az áramlásokat. Túlmelegedhet stb.

Inkább langyos , leginkább zuhany!

Én mondjuk néha fürödtem zuhany helyett, de óvatosan langyosba, pedig hideg volt!

Szóval vigyázz inkább! És kérdezd meg a dokidat is!

2009. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fürödhetsz,csak ne legyen forró a viz,de meleg lehet. És annyi,hogy ne ülj órákig benne. Néha én is fürdök,bár inkább zuhanyozni szoktam,de nem langyos vizet engedek,mert abban fázok,hanem meleget.
2009. márc. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos, mert a melegben elszaporodnak a baktériumok, és hiába tiszta a kádatok, és saját, attól még lehet benne. Így könnyebben el lehet kapni bármit. És ha netán még a méhszájad is nyitva egy kicsit (pár óra hossza alatt is kinyílhat) És amit az első hozzászóló írt, amiatt sem érdemes. Persze sokan vannak akiket ezek nem érdekelnek, és fürödnek akkor is. Én inkább kibírom.
2009. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még a szülés előtti napon este is megfürödtem egy nagy kád meleg vízben és nem lett semmi.
2009. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző: örülj neki!
2009. márc. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányok! Vannak olyan kórházak, ahol vízben lehet vajúdni...!! Kedves kérdező! Fürödhetsz nyugodtan. Természetesen nem forró vízben. Akár még úszni is eljárhatsz, ha van hozzá kedved. A legjobb mozgás kismamáknak hiszen tehermentesíti a gerincet és a lábakat. Persze csak akkor, ha a méhszáj nincs nyitva, de arra, hogy a belső is kinyíljon, elég kicsi az esélyed. Egyébként nekem az orvosom javasolta az úszást. Nagyon jó volt, szinte az utolsó napokig úsztam.
2009. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is minden nap fürdök. Utálom a zuhanyt. ÉS JÓL VAN A KISBABÁM!!!!! 34 hetes km
2009. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, en is imadok fürdeni, de hallottam, hogy valoban sok szol ellene, ezert biztosnak lattam, ha a kerdest felteszem a dokimnak, aki mosolyogva közölte, hogy

"a lenyeg, hogy testmeleg legyen, (tehat olyan 36 fok körüli) es persze ne orakig feküdjünk benne, de kellemesen, lazulhatunk egy negyed orat ... "

En eszerint cselekszem, ha nem is minden nap ... :)


Ja, meg gyorsan hozzateszem, hogy az en dokim praxisaban (elmondasa szerint) mar 14.000.- (azaz: tizennegyezer) kismama volt, ugyhogy ami engem illet : HISZEK NEKI ! :)


Nagyon boldog kismama heteket es csodas babucikat kivanok nektek!

2009. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16:47-nek:

Örülök és talán nem parázom túl a dolgokat.

Már szültem 2 gyereket és nem ültem 9 hónapig a vitrinben.

2009. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!