Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számíthatok arra, hogy a 38....

Számíthatok arra, hogy a 38. héten fogok szülni? Pontosan tudom a fogantatás napját, hogyan számolom ki akkor az időpontot?

Figyelt kérdés
Október 1-jén volt az ut. menstruációm, a fogantatás okt. 13-án volt.
2011. máj. 22. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhességet azt mindig az utolsó menstruáció első napjától számítják.Meg bele számít az is valamennyire, hogy hány napos a ciklusod.Vannak interneten olyan oldalak, ahol le tudod ellenőrizni!
2011. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Számíts arra, hogy a 38. hetet betöltve, bármikor érkezhet a baba. Nem lehet azt mondani, hogy számíthatsz arra, hogy a 38. héten fog megszületni, mert ezt csak a baba döntheti el:D Ő tudja, hogy mikor van készen. Én is pontosan tudtam, hogy mikor volt az utolsó mensi napja, hogy mikor fogant. Én megbeszéltem a babámmal, hogy 38. hetet betöltve, azonnal jöhet.:D (keddi napon, reggel, egy napsütéses napon, normál súllyal és hosszúsággal) Hát ő pontról pontra követte az utasításaimat:D Beszéld meg vele, hátha hallgat rád. Én ahogy megfogant, ezt tisztáztam vele, és mondogattam neki:D
2011. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ahány internetes oldal,annyi féle időpontot dob ki.

Ha jól rémlik,akkor 280 nap a terhesség. -de hát ez is olyan,mint a többi: vagy kibújik akkor a béby,vagy nem.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,23h.km.

2011. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a fogantatástól számított 266 nap, 280 az utolsó mensitől, ha persze szabályos 28 napos. Így is úgy is a 10. holdhónap végére születik a nagykönyv szerint. :D A számítása fejben is elvégezhető, utolsó mensi -3 hónap +7 nap +1 év, vagy + 9 hónap és 7 nap.

Tehát ha neked okt 1-jén volt az uccsó mensid, akkor elvileg 2011. július 8-ra leszel kiírva.

Amúgy a babák meg akkor jönnek, mikor ők akarnak. Rám egyik gyerekem sem hallgatott. :) Mind a kettő később bújt ki. :)

2011. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is tudtam mikor fogant az orvosok szerint mégsem akkor így jól eltolták a szülés időpontját.Túlhordtam és nekem volt igazam!Már tömény kakában lubickolt a lánykám.:(

De tényleg akkor jönnek mikor Ők akarnak :).

2011. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Azért tettem fel a kérdést, mert egy szülésznő mondta, hogy ha pl. nem a ciklus közepén (a 14. nap körül, ahogy az ált. esélyes) történik a megtermékenyülés, hanem mondjuk a ciklus végén, akkor szoktak a 40. héten szülni.


Ebből gondoltam, hogy akkor nekem esélyes a 38. (Nem titkolom, arra pályázok :) De különben mindegy, csak minden rendben legyen!:)

2011. máj. 22. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Az október 13-i fogantatáshoz teljesen tökéletes az okt.1-jei menstruáció, tehát a szülés tervezett dátuma teljesen jó (persze bármi megtörténhet!) .
2011. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!