Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nikotin elvonási tünetem...

A nikotin elvonási tünetem miatt lehet baja a babámnak? Többi lent:

Figyelt kérdés
Tehát:Először is 30 hetes vagyok.2napja nem dohányzom.Eléggé stresszelem magam (elvonási tünetek)sajnos nem tehetek róla,azóta kevesebbet mozog a babám.Lehet ez a kettő összefüggésben?Érzi,hogy feszült vagyok?
2011. máj. 22. 00:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

Jaj, miért lenne már borítékolható az asztma és a kicsi súly?Bár nem tudom mennyit szívott eddig a kérdező, de az asztmához hajlam is kell, az én gyerekeim sem asztmásak, kifejezetten nagy súllyal születtek( 3740 g és 3900 g) pedig nem tudtam teljesen elhagyni a cigarettát, igaz csak akkor gyújtottam rá, ha már elvonási tüneteim voltak.

Nem kell vészjóslónak lenni, az is árt a babának ha fölöslegesen idegesítitek a kismamát.

2011. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11%
Ja. Szegény kismama nehogy idegeskedjen, viszont milyen helyes azzal hülyíteni, hogy szívjon inkább idegmérget magzattal a méhében, minthogy 2 napig feszültebb legyen. Nevetséges. Az ilyennek nem kell gyerek.
2011. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak 2 napi feszültséggel járna a leszokás, akkor senki sem dohányozna terhesen aki félti a babáját.Sajnos ez nem ilyen egyszerű.Nem arra biztattam, hogy cigizzen hanem arra, hogy lassan csökkentse a napi adagot, hogy ne alakuljon ki elvonási tünet, mert az tényleg árthat a babának. Amúgy minden anyuka csak akkor tudja meg, hogy egészséges -e a babája, ha már kibújt a pocakjából, úgyhogy ezzel fölösleges rémisztgetni bárkit is.
2011. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Allen Carr: Végre nem dohányzom


Ez egy nagyon jó könyv, nekem is segít a leszokásban, nem is keveset.

Azt írja, hogy a legtöbb ember nem a nikotinfüggőség miatt képtelen abbahagyni a dohányzást, hanem az elvonási tünetek miatti félelem az oka. És ez tényleg így van.


Olvasd el bátran, és hidd el, neked is menni fog.

(Ha a keresőbe beírod a könyv címét, egy csomó linket kiad, ahol online is olvasható).


Sok sikert!


16 hetes pocakos

2011. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Aki bíztatott annak köszönöm,aki meg csak ítélkezett ,hogy én milyen rossz vagyok az meg nézzen mélyen magába,vagy csókólgassa a tükörképét esténként,hogy ő milyen tökéletes!
2011. máj. 22. 10:47
 16/23 anonim ***** válasza:
32%
A stressz is árthat ha idegeskedsz az elvonási tünetek miatt. Én is 30 hetes vagyok és előfordul hogy egy két szálat elszívok. Persze egyszerre mindig csak egy felet, vagy néhány slukkot. A babám az uh szerint egy héttel nagyobb a koránál az eredményeim tökéletesek. Persze tudom hogy ez nem helyes így de az sem jobb ha az idegtől lesz valami baja.
2011. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én mondjuk abba hagytam a pozi tesztnél, de ne aggódj emiatt. Többet ártHATSZ ha rágyújtasz. De az sem 100%...

Anyám cigizett. 3,6 kg.-val születtem, sosem voltam asztmás... Sem a testvérem...

Ez persze nem azt jelenti, hogy a Te babádnak nem lesz/lehet baja, de ez mg már késő bánat, azon már ne agyalj.

2011. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
én azonnal letettem a cigit ahogy kiderült, és nem is voltak tüneteim, konkrétan rá se bírtam nézni, és nem bírtam a szagát se. de pl sógornő cigizett, és mondta neki a doki, h nem kell letennie, elég ha csak kevesebbet szív, mert sokkal többet árt a babának, ha tünetei vannak ,meg idegeskedik ,meg remeg... mint a cigivel! így ő cigizett végig, totál egészséges a babája.
2011. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 sumergo ***** válasza:
0%

Persze, jobb ha lassan csökkented.....bla-bla. Sógornőm így tett első két gyerekkel, mindkettő asztmás. Harmadiknál azonnal letette, nem asztmás. Nem tudhatjuk mi lett volna, ha az első kettőnél is azonnal leteszi, de rajtuk már úgysem segít, úgyhogy csak "pipálnak" szépen.

Kár, hogy nem a szülés után jutott eszedbe, hogy leszokj. Meg nehéz helyzetek stb. Ez mind mese. Aki örül a pici életnek a pocijában, az le tud szokni. Én már előre leszoktam, nem a terhesség alatt. A fontossági sorrend a lényeg. Ki van elől, a baba, vagy te magad??

2011. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Sziasztok!sajnos, a terhességem elején én is dohányoztam. napi 2szálat elszívtam, aztán egyik napról a másikra teljesen elhagytam a cigit.most a 33.hétben járunk.pedig a terhességem előtt volt hogy napi fél doboz is elment.Szerintem akarat függő dolog.Nem ítélem el a dohányos kismamákat.Több ismerösöm is végig dohányozta a terhességét, a babáknak semmi baja nem lett.Én viszont már biztos nem gyújtanék rá se így, se úgy.
2011. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!