Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nikotin elvonási tünetem...

A nikotin elvonási tünetem miatt lehet baja a babámnak? Többi lent:

Figyelt kérdés
Tehát:Először is 30 hetes vagyok.2napja nem dohányzom.Eléggé stresszelem magam (elvonási tünetek)sajnos nem tehetek róla,azóta kevesebbet mozog a babám.Lehet ez a kettő összefüggésben?Érzi,hogy feszült vagyok?
2011. máj. 22. 00:53
1 2 3
 1/23 Argloss ***** válasza:
52%
Konkrétan azzal, hogy terhesség alatt dohányzol elég szép kis fejlődési rendellenességeket okozhatsz neki. Nyilván az ő szervezetébe is kerül nikotin. Ő is függővé válik.
2011. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem 30 hetesen kellett volna leraknod a cigit hanem mikor megtudtad, hogy terhes vagy! Lehet a babádnak is elvonási tünetei vannak, mivel ugyanúgy kapott ő is belőle rendesen!
2011. máj. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak????????
2011. máj. 22. 05:38
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy csak most jutott eszedbe, hogy lehet baja a babádnak. 30 hétig mért nem? De akkor se kezdeném szívni. Mentsd ami még menthető egy pár hét alatt 80% növekszik a szervezeted oxigén tartalma, mert nem szívod a cigit, szerintem ez többet fog használni legalább a terhesség végén. És mielőtt megsértődnél, 15 év után raktam le azonnal a pozi tesztnél. Tudom miről regélek.
2011. máj. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
én teljesen megértelek téged. nagyon nehéz úgy is lerakni a cigit, hogy az ember tudja:jön a baba. Most már nem tudsz mit csinálni, remélhetően a babának nem lesz baja, de egy szállal se többet! Vannak periódusok, mikor kevesebbet mozognak. Kitartást és jó egészséget!
2011. máj. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal! Nagyon csúnya tud lenni, ha a babád nem kap elég oxigént, a legkisebb oxigéntöbblet is számít! Elvonási tünetektől neked lehet bajod, méghozzá az h mégis rágyújtasz.

Tudom miről beszélek, mert én is dohányoztam 15 évig (napi 1 doboz!), de se terhesség, se szoptatás alatt nem!!! És azóta sem...

Remélem meg tudod állni!!!

2011. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, valószínűleg neki is elvonási tünetei vannak. Szegény baba, remélem nem lesz beteg. Nem most kellett volna elkezdeni aggódni. A legtöbb mostmár amit tehetsz, hogy nem gyújtasz rá. Hátha nem lesz asztmás, retardált, fogyatékos.
2011. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen, már a terhesség ELŐTT le kellett volna szokni, de ha már így alakult, nem lehet az időt visszafordítani. Kár a másikat ostorozni, tudok olyan élethelyzetet, amikor sajna nagyon-nagyon-nagyon nehéz a leszokás. Az, hogy valaki dohányzik terhesség alatt, még nem jelenti egyenesen azt, hogy a babának baja lesz, de persze az esély nagyobb és függ a mennyiségtől is. Annó 30 éve édesanyám dohányzott terhesség alatt, neki az orvosa mondta, hogyha egyik napról a másikra abbahagyja, rajtam jelentkeznek elvonási tünetek. Max. napi 5 szálat engedélyezett. Egészségesen, normális súllyal születtem, nem vagyok asztmás, sosem voltam beteges! Egyébként a mai napig sok orvos és védőnő vallja és mondja, hogy ilyen helyzetben inkább szívjon el az anyuka néhány szál cigit, mert a stressz sokkal többet árt! A lényeg, hogy törekedj arra, hogy minél hamarabb minél kevesebbre csökkentsd a cigimennyiséget és így talán még abba is fogod hagyni! :) Én nagyon szurkolok neked!!!!
2011. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Én megértelek, mert erősen nikotinfüggő vagyok.A babádnak nem jó ha hirtelen hagyod abba a cigit.Én sem tudtam letenni terhesség előtt, így azt csináltam, hogy lassan csökkentettem napi 5 szálra úgy, hogy csak félig szívtam el egy szálat, szoptatás alatt pedig napi kettőt szívtam, teljesen elhagyni nem sikerült:( Mindkét gyermekem jó egészségnek örvend:))

De a lényeg hogy ne azonnal hagyd abba, ha napi 5 szál alá viszed neked és a babádnak is jobb lesz, de nem lesznek elvonási tüneteid.

A babád már attól is kevesebbet mozoghat, hogy nagy és nincs sok helye már a pocakban.

És nyugi, ne idegeskedj, a babád jól van ha te is jól érzed magad.

2011. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj arra, hogy a baba a fő fejlődési szakaszában kapta azt a rengeteg mérget, szerintem ez elég erőt ad, hogy ne azon kattogj, hogy neked most milyen szar a cigi utáni vágyad. Szerintem az asztma, kicsi súly borítékolt. Én elásnám magam.
2011. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!