Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem, hova...

Pozitív lett a tesztem, hova menjek? (bővebben lent, Debrecen)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete teszteltem pozitívat, és lassan szeretnék elmenni dokihoz. Eddig Székely Péter 2-höz jártam az OTI-ba rákszűrésre (évente 2x). Debrecenben lakom, úgyhogy ő a körzetim is. Hova menjek most? Jelentkezzek be hozzá? Ő meg tud nézni? Vagy hol lesz hüvelyi ultrahang? Eddig ilyet nem csináltak nekem. A védőnőhöz ki küld el, és honnan fogom tudni, hova kell mennem? Ha nála szeretnék majd szülni (Székely Péter 2), akkor mikor kell szólnom neki? Vérvételre hová kell majd mennem? Hogy mennek ezek a dolgok?

Bocsi, de első babámat várom, és a barátnőim, akik már szültek, nem debreceniek... örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni :) N/23


2011. máj. 19. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Gratula!

Szerintem várj még egy hetet és akkor sanszos, hogy lesz szívhang is. Védőnőhöz is csak akkor függ elküldeni! Ha türelmetlen vagy, akkor most is elmehetsz, de akkor úgy is vissza kell menned szívhangért!

Vérvételre meg csak a 12. héten kell elvileg menni, szóval még az is messze van!

2011. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de ezeket eddig is tudtam :)! Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik tudják, hogy hogy megy ez Debrecenben és hova kell mennem... de azért köszi :)
2011. máj. 19. 16:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, jelentkezz be Székely Péterhez a sima nőgyógy rendelésére. Így hogy ő a körzeti dokid is, meg hozzás is akarsz járni, így jóval egyszerűbb. Ő is meg tud nézni hüvelyi UH-al, a későbbi UH-okra meg majd kapsz beutalót, de az is ott van. (Nagyon kedves a szonográfus hölgy, épp most van vele kapcsolatban kérdés kiemelve). Ott, a nőgyógy rendelésen fogsz majd kapni telefonszámot, amin eléred a védőnőt, nála is jelentkezned kell, megcsináljátok a kiskönyvet stb. A vérvételeket (meg a pisivizsgálatot) is az OTI-ban csinálják, ugyanott a 2.-on a nőgyógyászati laborban.

2011. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, erre lettem volna kíváncsi :)! Csak nem tudtam, hogy most akkor az OTI-ba jelentkezzek be ugyanúgy, mint sima vizsgálatoknál, vagy esetleg a Kenézybe.
2011. máj. 19. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

megpróbálom én is leírni neked :)

szóval az Otiba bemész és a betegfelvételnél kérsz egy időpontot, vagy esetleg rendelési időben mehetsz akkor ezek szerint székely úrhoz.

nos, ha viszont csak 1 hete teszteltél akkor az még nem sok mindent fog mutatni.

én a 7 hét körül mentem először megvártam hogy kimaradjon mégegy menszi nehogy csalódjak bár nekem is pozi volt a tesztem..

szóval ott bementem a rendelőbe közöltem hogy kisbabát várok és jöttem ellenőrzésre ..

akkor bementünk az ultrahangba és megnéztük ki van odabent.

9mm es élő embrio szívhanggal.. SOSE FELEJTEM EL..

jól kisírtuk magunkat az urammal

és akkor vissza a rendelőbe és írt fel terhesvitamint és

mondta hogy jöjjek vissza 2 hét múlva vagyis 10 hetesen.

akkor újra megnézte a babát minden oké volt :)


és akkor majd 2 hét múlva a 12 dik hetin

vizsgált először a szonográfus nőci ugyanis ő csak a 12 dik héttől kezdve ultrahangoz a terhesség végéig.

persze ha lesz fogadott dokit, akkor ő csinál mindent..

na szóval akkor lesz vérvétel, pisi stb.

megadják a körzetis védőnőd számát akit felhívsz egyeztettek és utána szintén az otiba fogsz járni hozzá,, ugyanis a terhesgondozás is ott van az ultrahang melletti nővérszobában :)

a vérvétel pedig szintén a 2 dikon van a wc mellett

MINDEN 1 HELYEN :)


de mindenképpen azt gondolom hogyha még csak 1 hete teszteltél pozitívat érdemes még várni..

akkor még most lehetsz 4-5 hetes csak..


képzeld én 2009 jún 23 án teszteltem pozit,

és véletlenül pont 1 hónapra rá júli 23 án kaptam időpontot a dokinőmhöz.

így láttuk a babát ..ha korábban megyünk nemsok mindent láttunk volna..

de hát persze te tudod..


de általában a kismamák 7-8 hét körül mennek először.


remélem érthetően írtam le mindent

minden jót :)

14 hós kislány anyukája

2011. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok

ha bármi kérdésed volna mégis írj privit :)

2011. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked is :) Annyi kérdésem lenne még, hogy ha azt mondom a dokinak, hogy magánrendelésre szeretnék hozzá járni, akkor ő csinálja a 12.hét utáni ultrahangokat is, nem a szonográfus hölgy? Vagy ez hogy van? Gondolom akkor szólnom kell majd neki, hogy nála szeretnék szülni... Te meg voltál elégedve az OTI által nyújtott "szolgáltatásokkal"? Vagy érdemes magánrendelésre járni?

Persze, nem is most akartam menni, hanem 2-3 hét múlva, csak már be vagyok sózva, és gondoltam érdeklődök :)

2011. máj. 19. 18:25
 8/8 anonim ***** válasza:

szia

sajnos ezt nem tudom ám

ugyanis nekem nem volt fogadott dokim nem is akartam..

egyébként mondhatjuk hogy megvoltam elégedve az oti nyújtotta szolgáltatásokkal

végül is EZT DOBTA A GÉP !

nincs választás...

ezt majd beszéld meg a dokival biztos hogy segít ezügyben

hogy s mint legyen a magánrendelés stb..

2011. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!