Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen 29 hetesnek felel...

32 hetesen 29 hetesnek felel meg a haskörfogata a fiamnak, valami gond lehet?

Figyelt kérdés

32 hetes ultrahangon minden más stimmel, de ez jóval kisebb mint amennyi idősek mi vagyunk.

Bpd: 80 mm

Hc. 289 mm

Ac: 260 mm

Femur: 61 mm

Humerus: 54 mm


Nem úgy fejlődik, nem szívodik talán úgy fel a tápanyag?

A méhlepényünk G I. Tehát én úgy tudom az jó.


2011. máj. 16. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet pontosan lemérni őket.

Ha most elmennél egy másik dokihoz, ismeretlenül lehet tök más értékeket hozna ki.

És mondjuk a fejecskéje lenne kisebb, a pocija meg jó.

Ne aggódj, egy érték nem a világ. Ha minden értéke 10mérés után is 3hét elmaradást mutatna, akkor lehetne beszélni méhen belüli retardációról(utálom ezt a szót használni, visszamaradás, korának nem megfelelő fejlődét mutat) 32hetesen én is ezt hallgattam vizsgálat közben a lányommal, mert nálunk minden érték 4héttel kisebb babát mutatott(nem tudnak számolni az orvosok:)), szóval nem sértésnek írtam így.

Ne aggódj, ha minden más, flowmetria lepény érettsége, egyéb testrészek nem mutatnak mást, akkor csak pontatlan a mérés.

2011. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggodj, szerintem semmi gond. Ebben a korban mar a genetika is jocskan beszamit, es lehet hogy az adatok sem vmi pontosak. Nem mindegy, hogy a baba epp hogy helyezkedett el benned. Pl ha megvan gornyedve, nagyobbnak merik a haskorfogatat.

Lanyomnal vegig kisebbnek mertek a combcsontot a tobbi ertekhez kepest, megis 2 evesen 2,5-3 evesnek hiszik, olyan magas. Mostani terhessegemnel meg babam BPD-jet mertek naggyobbnak a tobbihez kepest, mar 2 alkalommal is. En is aggodtam, utanna anyukak mondtak, hogy ne izguljak, mert nincs ra okom. Masnal is mertek joval elterobb ertekeket, es megis egeszseges es egy teljessen normalis meretekkel rendelkezo babajuk szuletett. Ne aggodj, mi sem vagyunk egyformak, igy ezeket az ertekeket sem vehetjuk szentirasnak.

Itt amugy megnezheted, hogy jok e az ertekek:

[link]

Ezek szerint ha az AC: 260 mm, akkor az 29,9688 hetnek felel meg, tehat majdnem 30. het. Igy lehet egy kicsit megnyugtatobb lesz szamodra az adat is.

2011. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat. Nagyon jó, hogy van ez a közös kis oldal kismamáknak.


Jó babavárást mindenkinek :)

2011. máj. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!