Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukormérésen...

Terheléses vércukormérésen miért etetnek velem zsömlét és nem szirupot? Az is "hat"?

Figyelt kérdés
Nem befolyásolja a szintet az, hogy most a szirupot itatják meg velem, vagy zsömlét kell ennem??? ugyanolyan mindkettőnek a hatása??? Nálunk nem itatnak szirupot.. baj ez???
2008. febr. 16. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia Te szerencsés! Én is voltam terheléses vcukor vizsgálaton a glükozosnak sajnos rossz lett az eredménye így elküldtek a félprofilra a zsemlésre.

Sokkal jobb mert ehetsz reggelre, nekem úgy volt reggel 7 kor 1 zsemle, 1 kockasajt+2 dl tej, 8-kor vért vettek 10-kor ehettem egy almát vagy egy kefírt és 11-kor megint vért vettek ásványvízet korlátlan mennyiségben ihatsz!


24 hetes kismama

2008. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj!

Nálunk alapból zsemle meg tejci van.A vércukor egy olyan dolog,ami táplálkozás után benne lesz a véredben,és kell az inzulin,hogy lebontsa.Ha az hasnyálmirigyed nem működik megfelelően(ők termelik az inzulint),akkor a tesztreggeli után magasabb a vércukrod.A vércukorszintet minden megemeli,amit elfogyasztasz,nem csak az édes dolgok.Hidd el neked is kellemesebb lesz!

2008. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a bátorító válaszokat. Tökjó, szóval akkor ha baj van ettől is lesz. ok ettől féltem mi van ha ez "nem elég terhelés".

Köszi! ;)

2008. febr. 16. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz az ennivalóval mint a sziruppal mert a szirup jobban megterheli az anyagcserét és hipp-hopp azt lehet gondolni hogy terhességi cukorbajod van holott csak esetleg lassabb az anyagcseréd.

Nálam az első terhelés tej és két zsömle után 2 órával VC: 4.5 mmol/l, ugyanennyi szénhidrátmennyiségnek megfelő szirup ivásával 2 óra múlva VC: 8.2 mmol/l. Persze utána már nem nézték csak rábiggyesztették a papíromra hogy Szigorú diéta. Én magam néztem otthon napi5x a cukromat és írtam szorgosan egy füzetbe hogy semmi közöm a terhességi cukorbetegséghez, csak lassabb az anyagcserém. ( mint sok más kismamának csak ez a szirupivás újdonság )


Egy 32 hetes kismama

2008. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Oooooooooooooooh, Istenem, mekkora igazságot mondott ki az előttem szóló kismama!!!

Boldogságos babavárást mindenkinek, és azért fogjuk vissza kicsit magunkat a csokival, nem árt :) Pussz

egy szintén 32 hetes kismama :)

2008. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!