Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bp-n szent margit kórházba...

Bp-n szent margit kórházba szülés után hány napot kell bent maradni? Van köze ahhoz h mondjuk dél elött vagy este szülsz?

Figyelt kérdés
van egy 2éves lányom és kicsit aggodom mi lesz itthon apával :)
2011. máj. 10. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


2009. októberében szültem a Szt. Margitban és ugyanaz még mindig a rendszer, mint akkor.

Nem tudom, hogy kaptál-e a dokidtól gondozási tervet,

abban is le van írva (a végén):

"Tisztelt Szülők!

A korábban megszokott gyakorlattól eltérve a gyermekágyas anyukákat állapottól függően a szülés után a 3. napon / 72 h /elbocsátjuk (császármetszés után is, a szülés napját nulladik napnak számolva). A szükséges varratszedést , controll vizsgálatot a szülést vezető orvossal kell megbeszélni.

Az újszülötteknél kötelező anyagcsereszűrés (PKU.) elvégzéséhez a gyermekek kielégítő táplálkozása elengedhetetlen, ezt az előírások szerint 48-72 óra között végezzük."


...nekem anno vasárnap reggel 8:15-kor született meg a lányom és szerdán már otthon ebédeltünk :-)

(Szerdán a vizit után mondták, hogy ma mehetünk haza és egy órán belül megkaptam a baba zárójelentését... viszont az enyémre sokat kellett volna még várni, mert a dokimnak közbejött egy műtét és nem tudta aláírni, így azért másnap beugrott a párom!)


Kolléganőm 2010 októberében szült szintén ebben a kórházban, az Ő lánykája kedd délután 6körül született és őket csak szombaton engedték haza... bár saját felelősségre már eljöhettek volna akár pénteken is (mert minden rendben volt velük)...csak szegény nem tudta!

...szóval számít, hogy mikor születik pontosan a baba, a hazaengedés szempontjából, de sajna nem tudom, hogy pontosan délután hány óra a határvonal :-(


Azért remélem segítettem :-)


Szép babavárást és könnyű szülést kívánok!

Ne aggódj!!! Minden rendben lesz, nagyszerűen elboldogul majd a párod a nagylánnyal :-)))

Gondolj arra, hogy kistesónak hosszú-hosszú ideig csak ez a pár nap adatik meg kettesben az Anyával ;-)


19 hónapos leányzó és 28 hetes pocakcsaj anyucija :-)

2011. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia

köszi a választ.:)

igazság szerint nagyon hiányozni fog a lányom soha nem voltunk még külön egymástól!

én 2009ben szültem este fél 9kor margitban szombaton és szerdán jöttünk haza ha jol emlékszem de lehet h csütörtök.és valószinűleg 6óra amikor már másnak számit..biztos.akkor 3dik napon hazajöhetek saját felelősségre?mondjuk szülök....holnap és szombaton haza jöhetnék? :)

2011. máj. 10. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első válaszoló vagyok (ha közben érkezne esetleg új válasz).

Igen, elméletileg, ha holnap szülnél hazajöhetnétek szombaton... persze, ha minden rendben van a babával és veled is! De az orvosod biztos részletesen elmond majd minden infót, ha rákérdezel erre... hiszen mégis csak ő tudja, hogy mik azok a feltételek, amiknek meg kell lenni a hazaengedéshez.


Én sem voltam még külön a lányomtól... kb. havi szinten 1-2 óra, amíg nélkülöznek Apával, ha pl. fodrászhoz, kozmetikushoz megyek... ráadásul ezerrel Anyás a drágám!

Én is sokat gondolok ezekre a kórházas napokra olyan aggodalommal, mint te is!... csak próbálom inkább a pozitív oldalát megragadni a dolgoknak (igaz nem sok van!!!), mert az nekem sem jó, ha idegeskedem, aggódom!!!

Remélem gyorsan lepereg majd az a pár nap a kórházban és amint lehet azonnal indulunk mi is haza!!!

2011. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!