Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi várható el egy szülész-nőgy...

Mi várható el egy szülész-nőgyógyász magánorvostól? Ti mit vártok el?

Figyelt kérdés
Probléma esetén hogyan, mikor álljon rendelkezésre, mennyiért (?)? Elsősorban itt nem a szülésre gondolok, hanem a terhesgondozásra. Írhattok bármit! Köszi.
2011. máj. 10. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezekkel foglalkozom mostanában, mert gyereket tervezünk. Az árak: szülés 100-150 ezer (!) amúgy a terhesgondozás kb 3 hetente 10ezer forint. Ezért cserébe azt csinál, amire szerződést kötöttök, ergo ha magánrendelőbe mész, személyesen foglalkozik veled és ott van a szülésnél. Nekem mindenki azt mondja, hogy a védőnővel és a szülésznővel kell szorosabb kapcsolatot kialakítani, mert a szülésznő van veled végig ott a szülésnél, az orvos jó esetben csak a magzatzsinórt vágja el. Aztán ki tudja.
2011. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Adja meg a számát, és fel tudd hívni ha kérdésed van, és elérd, ha esetleg baj van, ill. a vizsgálatokon legyen alapos, türelmes, és válaszoljon minden kérdésre. Ja, és ha szülsz érjen rá:)! Szerintem ennél többet nem lehet tőlük elvárni, én alkamanként 8000 Ft-ot fizettem a dokimnak, mondjuk sosem hívtam fel, de már az elején megadta a mobilszámát, és kb havonta mentem hozzá, a végén már sűrűbben.
2011. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lehet orvost fogadni szüléshez ezért én csak annyit várok el, hogy az alkalmankénti 8 ezerért legyen türelmes, alapos és lássam hogy nem a pénzre hajt (előző terhességemnél a doki volt hogy hetente visszahívott és elkérte a pénzt) valamint adja meg a számát hogy elérjem ha baj van!
2011. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első azért nem mindenhol igaz. Az én orvosom egész jó orvos, megyeszékhelyen rendel, és 6 ezer nála egy vizsgálat, a szülésért 60 ezret fogunk adni.

Hogy ezért mit várok el. Igazából, ami alap, hogy ne kelljen sokat várnom,ha rendelésre megyek. Illetve,hogy emberi időn belül kapjak időpontot. Tehát ne az legyen,hogy felhívom és kb. 3-4 hét múlva tud megnézni. Barátnőm így járt. Nyilván minél több pácienst akar vállalni a dokija, és még így magánúton is, alig kap időpontot. Na ez nekem nagyon nem tetszene.

Illetve fontos,hogy ha gondom van fel tudjam hívni. Nyilván nem azért, mert rosszul aludtam. Ismerek olyan kismamát, aki már akkor is hívja a dokiját,ha rosszul veszi a levegőt. Mindegy,hogy vasárnap dél van. Nekem ez túlzás.

A szülésnél pedig maximális figyelmet! És utána is jó, ha legalább napi egyszer rám néz, vagy telefonon érdeklődik felőlem!

2011. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy adja meg a mobilszámát, és ha kérdésem van, fel tudjam hívni. De mi van abban az esetben (ne adj Isten), ha történik velünk valami a terhesség alatt bármikor( pl. vérzés, vetélés gyanúja, stb.), amikor elvileg azonnali vizsgálatra lenne szükségem, és akkor épp nem rendel (ami nagyon valószínű), vagy nem vagyok olyan állapotban, hogy be tudjak menni a rendelőbe???
2011. máj. 10. 10:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mész ügyeletre kórházba. Kimenni hozzád nem fog, ő nem háziorvos. Egyébként sem tudna megvizsgálni otthon!

Az enyém pl. a megyei kórházban is dolgozik. Mondta,hogy ha baj van, akkor mehetek. De természetesen én alapból nem várnék rá, ha mondjuk szabin van. Mennék az első dokihoz. A babám fontosabb, mint várni valakire!

2011. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magán dokid van, és hirtelen vérzés lép fel, akkor azonnal bemész az ügyeletre, bármelyik szülészeti ügyeletre, és ott ellátnak, és utána elmész a dokidhoz.

Nekem is maszek orvosom volt a terhesség alatt, de voltam ügyeleten görcsökkel. Nagyon szakszerűen ellátnak, mert kötelességük, és onnan felhívtam a dokimat, és megbeszéltük a dolgokat.

2011. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó kérdéseidre válaszolva: ezért kell jó orvost választani, hogy számíthass rá!!! Bár nyilván vannak helyzetek, amikor még a legkiválóbb és legmegbízhatóbb orvos sem elérhető, ez mindig benne van a pakliban.


Ismerősöm a dokiját felhívta vérzéskor, vetéléskor, de nem vették komolyan.


Nekem szerencsére nem volt ilyesmi, de a sürgősségi császáromhoz berohant az orvosom (ő nem ugyanaz volt, mint az ismerősömé), pedig a szabadságát töltötte. Nem is én hívtam, talán valaki a kórházból a kiskönyvem alapján, mindenesetre egyszer csak ott termett.


Én a terhesség kezdetén azt vártam el tőle, hogy kiváló, jó nevű orvos legyen, sok anyukai ajánlással, ezen kívül legyen kedves, tapintatos, hallgassa és válaszolja meg a kérdéseimet.

2011. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az a jó, ha elérhető mindig. De azért ő is ember, mondjuk lehet,hogy elvinné a családját nyaralni. Külföldről,ha meggebed sem tud hazajönni, még ha én rosszul is vagyok. Ami érthető. Azért, mert a nem a fogadott dokim van a kórházban, még ott is dolgoznak elismert orvosok, akik szakszerűen el tudnak látni!
2011. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az alap, hogy mobilon bármikor el lehet érni. Ha extra dolog merül fel olyankor, amikor nem magánrendelése van, behív a kórházba, ott nem kell fizetni.

Nálam még az is lényeges, hogy figyelembe vegye, én mit hogyan szeretnék. Pl. császár csak akkor, ha veszélyben van a baba, nem akarok előre befeküdni, stb...

2011. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!