Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrég veszítettem el a...

Nemrég veszítettem el a babánkat 21 hetesen. E. Coli baktériumot találtak nálam, ami súlyos fertőzést okozott. Kezeltek valakit ezzel? Másnak is ilyen nehezen javult az állapota?

Figyelt kérdés
18 hetesen volt egy perforált vakbélműtétem, ami hashártyagyulladással is járt. Ez annyira legyengített, hogy pár hétre rá a Coli kismedence gyulladást okozott, és a babámat is megtámadta, elfolyt a magzatvizem és elvetéltem. Szedtem antibiotikumot, de most, hogy elfogyott, minha megint állandóan pisilni kellene, és csíp is a vizelet. Ja, a vizeletem 4 + -es volt, vér volt benne. Most azért sokkal jobb, de félek, hogy visszaesek. Ti esetleg tudtok valami természetes gyógymódot, teát, homeopátiás szert?? Előre is köszönök minden segítő választ.
2009. márc. 9. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy gondolom, ha azt érzed, hogy esélyes a visszaesés, mindenképpen konzultálj az orvosoddal. Annyi mindenen átmentél,nem biztos, hogy úgy reagáltál az antibiotikumra, mint az elvárható lett volna. Egy telefont mindenképpen megérne, pláne, ha a tűnetek is jelentkeznek (csípős vizelet, pisilési inger...).


Jobbulást!

2009. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom ami veled törtent! Összeszorult a szivem, mert arra gondoltam, hogy en is 20 hetes vagyok, es borzasztoan feltem a babamat. Ezert kerdeznem töled, hogy ezt a fajta bakteriumot akkor "csak" a mütet miatt szedted össze, vagy ez barmikor barkinel bekövetkezhet?

Mit kell tudni erröl az E. Coli nevü szörnyetegrol?

A perforalt vakbellel kapcsolatban nem voltak korabban erös hasi fajasaid? Hirtelen jött? Bizom benne, hogy a csaladod, a parod maximalisan melletted all... A lelki resze gondolom meg varat magara... de ha kapsz sok sok szeretetet es megertest, törödest a környezetedböl akkor sikerülni fog, hogy ujra kismamakent eljed a mindennapjaidat. En szivbol ezt kivanom neked!!

Szia, Lia :)

2009. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a babádat és azt amin keresztül kellett menned.

Én évekig küszködtem a Coli baktériummal. Volt, hogy színte több vér volt a vizeletemben mint pisi. Egyszer rámordított az aszisztens, hogy miért nem szólok, hogy menstruálok mielőtt vizelet mintát adok. Mondtam nem menstruálok ilyet tudok pisilni. Mire ő, jó akkor majd ő vesz a hólyagbó ketéterrel vizeletet. Gondoltam vegyél hülye tyúk ha azt hiszed neked majd lila lesz vagy kockás. Hát persze hogy az is tiszta vér volt. Senki nem értette, hogy honnan jön, miért tér vissza újra és újra a fertőzés. Orvostól orvosig jártam, meg nőgyógyászhoz. Mindenki jött a kínos, megalázó kérdésekkel. Nolicint kaptam rá, de mindig visszajött. A mai napig nem tudom mitől múlt el, csak sejtem.

2009. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolótól kérdezem, hogy mi a sejtésed? Persze, csak ha meg akarod osztani velem.


Második válaszolónak üzenem, hogy ez a baktérium mindenkinél van de normális esetben a gyomorban és a végbélben található. Sajnos én nagyon gyenge voltam, ezért támadhatott meg ennyire.

A lelki része: nagyon nehéz, de van egy csodálatos férjem, aki mindenben mellettem volt, és tudom, hogy ezután is így lesz. Ő is nagyon megszenvedte, hisz tehetetlenül kellett végignéznie ahogy elveszíti a kisfiát, és majdnem a feleségét is. Előtte pár nappal volt az esküvőnk. De nem szeretnék senkit ezzel szomorítani. Ez az én/mi esetünk, nem szabad arra gondolni, hogy veled is megeshet. Az biztos, ha sűrűn kell vécére menned, vagy csíp, azonnal fordulj orvoshoz. Szép, egészséges babát fogsz szülni, hidd el! Nem lesz semmi gond, nem szabad nyomasztani magad semmivel, örülj a boldoságodnak! Minden jót, klara.

2009. márc. 9. 11:09
 5/7 A kérdező kommentje:

Még annyit Lia, hogy a vakbél nagyon hirtelen jött, hánytam egész nap, másnap reggel bementünk a kórházba, és délután ötre mikor műtöttek, már perforált a vakbelem. Sajnos, nálam minden nagyon gyorsan történt....

DE TE NE AGGÓDJ! :) Boldog babavárást.


klara

2009. márc. 9. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:

10:38-as vagyok. Mi a sejtésem? Azt írtad tündéri a férjed így nyugodtan le merem írni mert remélhetőleg nem fogod magadra venni.


21 évesen, nekem volt egy nem annyira tündéri férjem aki csak azt nem mászta meg akit nem akarta. Még a szomszéd asszony is a kuncsaftok között volt. Na persze ettől még én is kellettem neki, olykor akaratom ellenére is. Viszont mire kiderült számomra, hogy milyen életet él, már beteg voltam. Sokszor kérdezték az orvosok, hogy élek-e különös nemi életet, mert ez a baktérium a bélrendszerben van ami normális és hát a vastagbélben, végbélben. Mondtam nem közösülök análisan ha erre gondolnak. Arra csak később jöttem rá, hogy a férjem másokkal folytatott nemi élete okozhatott nekem problémát. Aztán jöttek ciszták is a méhemben, amivel szintén kórházba kerültem és végre volt időm átgondolni mindent. Mikor hazamentem a kórházból látszott a lakáson na meg az ágyon, hogy valószínűleg halálra aggódta magát értem. A takarító néni aki 70 éves volt, ekkor mesélte el, hogy ő szedegette össze a használt óvszereket amíg én kórházban voltam. Már a kórházban is eldöntöttem, mit fogok tenni de ettől kezdve nem is volt kérdés. Szépen elköltöztem és elváltam. Végre nyugodt környezetbe kerültem, pedig nem volt semmim, még ágyam sem volt a földön aludtam, de tudtam soha többé nem aláz meg, nem tűnik el napokra, nem kapom hazugságon minden nap stb. Még egy darabig kínlódtam a betegséggel, de elmúlt és azóta sem volt. Ennek 14 éve már. Amiket leírtam semmi képpen ne vedd magadra ez az én esetem és számomra egyértelmű mitől volt a betegség.


A dolog vége viszont happy and, mert bár 38 éves vagyok de van egy tényleg tündéri férjem akivel 7 éve élünk együtt és holnapra vagyok kiírva az első babánkkal.

2009. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a férjedhez és az életedhez. Ahhoz amit most élsz. Könnyű szülést kívánok neked. Nem, nem veszem magamra, mert az én férjem nem ilyen. Ő a családjáért él, értem, és remélem, minél hamarabb megajándékozhatom egy kisbabával. :) Sajnálom, hogy ilyen dolgokat is meg kellett élned, de mindenből tanul az ember.

Sok boldogságot, könnyű szülést!

klara

2009. márc. 9. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!