Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól számítják a terhességet?

Mikortól számítják a terhességet?

Figyelt kérdés

Nekem február 26.-án jött meg utoljára, és ha onnantól számítjuk, a 9. hetemet tudhatom magam mögött, a doki viszont 7 hetest mondott kedden. (A baba 1cm.)

Szóval nem értem ez hogy van...


2011. ápr. 30. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
utolsó mensi+7nap.
2011. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utolso mensi elso napjatol szamitjak.
2011. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolso menstruacio elso napjatol szamitjak elso korben.

A 12. het kornyeken pontositanak a baba merete alapjan (de nem minden doki csinalja, pedig ez a korrekt eljaras).

10 mm-es ulomagassag valoban 7 hetes terhesseghez tartozik, de februar 26-tol szamitva valoban most lennel kerek 9 hetes terhes, de akkor a baba ulomagassaga mar 22-24 mm lenne.

Ebbol az kovetkezik, hogy kesobb volt peteeresed, a baba nem marcius 12 korul fogant, ahogy mensi szerinti szamitas szerint kellett volna, hanem ra kb ket hettel, marcius 26 korul.

Vagy a doki valamit nagyon-nagyon bemert.

Kisert figyelemmel a kovetkezo uh mereseit, ha azok is a kisebb terhessegi kort igazoljak, akkor biztos, hogy kesobb fogant a babad.

2011. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én úgy tudom, az utolsó menstruáció első napjától számítják. Nekem 2010.december 14-én jött meg utoljára és május 3-án leszek 20 hetes. Érdekesnek tartom az előző választ.
2011. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocsi a legelső válaszra gondoltam.
2011. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!