Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen keményedésről beszélünk...

Milyen keményedésről beszélünk szülés megindulása előtt? Első babás vagyok, és néha azt hiszem, hogy ez már az!

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok ma. 1 hete iszonyatosan keményen mozog a babám, mondhatni kirúgja a ház oldalát. A lepényem lent helyezkedik el, vigyázok,hogy ne terheljem túl magam. Végzem a házimunkát, de pihenek is közben. Ha lehajolok valamiért,alig birok kiegyenesedni, úgy bekeményedik alul a hasam, amikor pórszívóztam is,és ha kocsiból ki-be szállok. Ez 2 napja van. Most azért keménykedik a baba, mert nem tetszik nekik a mozdulat, vagy tényleg még jobban vigyáznom kell,nehogy koraszülött legyen?! Köszönöm...
2011. ápr. 27. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem görccsel jár, vagy fájdalommal, vizelési, vagy székelési ingerrel, akkor teljesen normális. :) Első babánál ötödik hónaptól naponta keményedett a pocakom, most a másodiknál csak a 32. héttől. Most vagyok 37 hetes, de ezeken a keményedéseken kívül semmi nem történik.
2011. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Görcs és fájdalom nincs, de vizelési inger az olyankor nagyon. Elmegyek és 3 csöpp jön. Nem fáj, de néha nagyokat fújtatok a meglepetéstől.

És köszönöm a gyors válaszodat!

2011. ápr. 27. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt és van, még korábban is kezdődött, mint nálad, főleg ha gyalogolok, vagy ha hajolgatok, akkor jön ez a keményedés. Ezek normális keményedések, és nálam sem vezettek sem koraszüléshez. Most már persze egyre gyakoribbak az ilyenek még séta nélkül is. De én már most vagyok 40 hetes. Ne aggódj! Minden rendben van veled!
2011. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok! Sok boldogságot!!!:)))
2011. ápr. 27. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, én holnap leszek 32. hetes, és ugyanazt tapasztalom amit Te :-)

Engem megnyugtatott a doki, hogy nem "szülésre utaló" jel, de mindenféleképpen érdemes odafigyelni ezekre a keményedésekre, hisz ezek már méhösszehúzódások. Pihenni sokat, nem hajolgatni, csak ha nagyon muszáj. És ha rendszeres időközönként keményedik a hasad akkor szólj a dokinak.

Én ha lehajolok aránylag könnyen vissza egyenesedem, viszont nekem is örökösen pisilnem kell utána :-)

Sok sikert, és minden jót:-)

2011. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Még annyit, hogy nekem is ki akarja rúgni a hasfalamat a kisbaba:-) Eddig nem is tapasztaltam ilyen erőt, és elevenséget. Néha komolyan megdöbbenek a fájdalomtól, akkorákat rúg belém.
2011. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

A mai reggel sem indult másképp, mire leértem az emeletről kifulladtam, és bekeményedett, úgyhogy szépen csücsülök a kanapén és pihenek...:)

2011. ápr. 28. 07:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!