Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak szabad uszodába...

Kismamáknak szabad uszodába járni?

Figyelt kérdés
Annyi eltérő véleményt hallottam, hogy kíváncsi lennék Ti mit tudok az úszás, uszodába járás kapcsán. Szerintem az egyik legjobb sport, imádok úszni, csak félek a fertőzés veszélye miatt.
2009. márc. 6. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi probléma a terhességgel,akkor lehet.Ez a legjobb és legegészségesebb mozgás,amit egy kismama végezhet!
2009. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
28 hetes vagyok és én járok úszni! Orvosi javaslatra, azt mondta, hogy ez a legjobb mozgás a kismamáknak és tapasztalom is, nagyon jó. Főleg a szeméremcsont fájdalomra nagyon jó. Próbálj olyan uszodát választani, amelyik megbízhatóan tiszta, vagy használj tampont.
2009. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok nőgyógyász még javasolja is, hiszen az úszás tehermentesíti a gerincet és a lábakat, ami nem elhanyagolható szempont terhesség alatt. Hallottam már vízben végzett kismamatornáról is... Én megkérdeztem erről az orvosomat, ő azt mondta, hogy addig, amíg a méhszáj zárva van, nyugodtan ússzak. Persze a nagyon hideg víz és a túl meleg sem javasolt. Nekem nem lett semmi bajom, szerencsére nem szedtem össze semmit, de nagyon óvatos voltam.
2009. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors és megnyugtató válaszaitokat:-) Én is messze a legjobb sportnak gondolom.

Az utolsótól kérdezem, hogy mit értesz az alatt, hogy nagyon óvatos voltál? Mit/miket csináltál?

2009. márc. 6. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a medencéből kijöttem, azonnal zuhanyoztam. Csak a törölközőmre ültem, amikor kijöttem a medencéből. Végül is ilyenekre gondoltam. És persze fontos a fokozatosság is. Nekem a mellúszás esett a legjobban, meg ha csak háton lebegtem a vízben:))) Szerintem az úszás is segített, hogy elég könnyen szültem meg a kislányomat:)
2009. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!