Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől alakul ki a tehességi...

Mitől alakul ki a tehességi cukor? Én elég kevés édességet és cukrot eszek. Persze néha 1-2 kocka csoki lemegy, de azért vigyázok. Sokat olvasok itt erről.

Figyelt kérdés

A rosszullétek miatt legtöbbet kekszet ettem, de 1-szer 1-szer ettem pizzát és 1-1 hambit, de leginkább sok zöldséget eszek, főzelék, leves vagy nyers formában.

A családban nincs cukorbetegség, csak a férjemében volt valamikor azt hiszem egyik nagyszülőjénél. 8 hetes 4 napos vagyok.


2009. márc. 5. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Terhességi cukor betegség majd csak a terhesség előrehaladtával alakul ki, ezért sem nézik ilyen korán! Ha egészségesen, nem túl cukrosan étkezel, akkor nagy esély van rá, hogy neked sem lesz, na de ez sem tuti! Amúgy sokan vannak úgy, hogy nagyon nem vetik meg a csokit, édességet, és nem alakul ki náluk ilyen! Ezt így előre nem lehet megmondani!
2009. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


A terhességi, de a rendes cukorbetegség sem az édesség fogyasztástól alakul ki.

2009. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy ha magasabb a cukor, mint kellene, akkor szénhidrátdiétára fogják a kismamit! Ha nagyon oda akarsz figyelni arra, hogy véletlen se alakuljon ki nálad, akkor figyelgesd a szénhidrátot!
2009. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze el akarom kerülni, bár eddig nem voltam rá hajlamos. Akkor figyelek a szénhidrátra ahogy eddig, persze amit megkívánok megeszem, csak mértékkel!

Mégegyszer Köszi!

2009. márc. 5. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Én minden nap ettem csokit a 28.hétig, és az éhgyomori cukrom még így is határérték alatt volt, az evés utáni pedig pontjó. Most 32 hetesen már nem kívánom az édességet.
2009. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a családban van, volt több cukorbeteg.

Az első terhességemnél (28 éves voltam), nem alakult ki, most a másodiknál 37 vagyok és igen.

A kor előrehaladtával nagyobb az esély.

2009. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én minimál szénhidrátot ettem, mégis cukros voltam a terhesség alatt. ezt, ha hajlamos vagy, a hormonok okozzák. diabetológus majd megmondja, milyen (hány g-os) szénhidrát diéta kell, és ennyi.
2009. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!