Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek kell Mg-ot szednet...

Mindenkinek kell Mg-ot szednetek? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Mert a MagneB6 tájékoztatója szerint 4-6 szemet naponta egyenletesen elosztva.
2009. márc. 5. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkinek szednie.Elvileg ha szedsz vitamint abban van,de ha vannak idő előtti keményedéseid akkor szokták + felírni.Nekem vannak így napi 1 szemet szedek.29 hetes km vagyok.De van akinek ettől többet kell szednie.Minden jót!
2009. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én előzmény nélkül, megelőzésként a doki javaslatára szedtem 3X2 szemet. Nem Magne b6 volt, hanem egy olcsóbb készítmény.
2009. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szedek már egy ideje és Magnerot-ot. Napi 3x1-et. Nekem akkor mondta a doki, hogy szedjem, amikor arra panaszkodtam, hogy szurkál a pocim, feszül (a méh növekedése miatt). Most viszont már sokat keményedek is, és arra is jó! Ha semmi panaszod nincs, akkor is ajánlatos. Csak nem kell olyan sokat!

27 hetes kismami

2009. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Nekem a dokim ajánlotta + a vitamin. De én már nagyon-nagyon rég szedtem Ca,Mg,Zn-et tartalmazó tablettát más okokból, de a dokim szerint a Ca ilyen mértékű fogyasztása ilyenkor nem ajánlott. De azt nem mondta hogy a Mg-ból mennyit szedjek. Ja egyébként én még nagyon az elején vagyok: 5 hetes
2009. márc. 5. 12:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem az elején, mert azt mondták, hogy jó az émelygésre (nem jött be), meg amniocentézis előtt, mondta a doki, hogy szedjem pár napig.

Amúgy nem szedtem, mert nem keményedtem, ha nincs semmi panasz, akkor fölösleges szedni.

2009. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bajotok nem lesz attól, hogy szeded. Az esetleges görcsökre, amik még korai terhességnél is előfordulnak, jó.

A magne B6 ot sem csak kismamák szedik. Enyhe szorongásra és idegeskedésre, izomgörcsökre stb. Olvasd el a hátulján rajta van. Én mikor elkezdetem szedni, tökre nyugis lettem és még a "szorongásaim" a terhességgel kapcsolatban is kisebbek lettek. Még ha pszichésen is hatott, akkor is jó volt.


Aztán a 33. héttől kezdve nekem pezsgőtablettában kellett szednem (250 mg os tabik voltak), mert a kismanóm meg akart születni. Nah, olyan óriásiakat még nem aludtam , mint akkor:). Amúgy hosszú távon a pezsgőtablettát sem szabad szedni. Neked elég a b6.


Sok örömöt és boldogságot a kismamáskodáshoz!

2009. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2009. márc. 5. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én elöszőr napi 1-et szedtem,de amikor keményedni kezdtem azt mondta a védőnő 3X2-t szedjek vagy Béres Magne B6-ot. Utóbbi erősebb és elég napi 1 belőle.
2009. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én az elején csak Elevitet szedtem, azt a 100 db beszedése után abbahagytam, utána napi 1 vasat és egy Magne B6-ot. nekem a hasam sosem keményedett, csak néha görcsölt be a vádlim a vége felé.
2009. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!