Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van haskeményedésem?

Mitől van haskeményedésem?

Figyelt kérdés
22+5 hetes terhes vagyok, és a héten tapasztaltam haskeményedést, feszülést. Szedem a magne B6-ot is. Pocakom is nagyobb a kelleténél :)
2011. ápr. 22. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Van ilyen :) Amúgy semmi gond a pocakkeményedéssel, csak ha görcsölsz is mellé, vagy menses szerű fájdalmat érzel, vagy fáj a derekad, esetleg székelési, vagy vizelési ingerrel társul. Ha csak simán bekeményedik az normális. A baba mozgásától kezdve, a kicsit fárasztóbb napig csomó minden okozhatja, még az időjárási frontok is :)


Az első terhességemnél nekem is előbb kezdett nőni a pocakom, 12 hetesen már kismamanadrágot hordtam, és az ötödik hónaptól végig keményedett a pocim. Most második babót várom, hatodik hónapig nem volt hasam, és még mindíg nem vettem kismamaruhát, mert jó a két számmal nagyobb méretű ruci is, pedig 36. hét végén járok.Hozzáteszem, mindkét terhességemet 56 kg-al kezdtem, és 36-os méretű ruhákkal. Úgyhogy kismamaruhavásárlás most már elmarad :D A pocakom is csak kb egy hónapja keményedik, vizesedni is kb hetente egyszer vizesedem, míg az elsővel az szintén az ötödik hónaptól okozott gondot. Mindegyik terhesség más, ha nem görcsölsz, nincs gond :)

Van olyan kismama akinek már az első trimeszterben van pocakkeményedése, igaz ritkán, de előfordul, és nincs semmi bajuk nekik sem :) Ez egyéni dolog, kinek mikor kezd el dolgozni a pocija.

2011. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi hogy válaszoltál :) Boldog babavárást, és könnyű szülést.
2011. ápr. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!