Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6és fél hónapos kismama...

6és fél hónapos kismama vagyok. Mindenkinek nehéz a névválasztás? Vagy csak én vagyok "béna"?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 18:33
1 2
 1/18 Kései Sirató ***** válasza:

Itt találtam egy jó cikket a névválasztásról. Olvasd el.


[link]

2011. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. ápr. 20. 18:42
 3/18 anonim ***** válasza:

Nálunk az elsőnél nem volt kérdés,hogy ha lány lesz,akkor az apukának régóta tetsző nevet kapja a bébi,ha fiú,akkor ragaszkodtam ahhoz,hogy az apuka nevét kapja.

Másodjára már biztos voltam abban,hogy fiunk lesz, de a vége fele (ha mégis lányka lenne) azért agyalni kezdtem lány neveken is. Végül amikor a szülőszobán voltam,és kérdezték mi lesz a neve,akkor ugrott be,hogy ha lány,akkor Anasztázia Izabella. Apuka nem örült,mert 2 név,és a vezeték név is hosszú,és csak az egyik keresztnevet használja majd a gyerek... De ezt is megoldottam,és az Aniza becenévvel mind a 2 neve használva van :)

Most a harmadiknál -mivel ezúttal sem tudjuk milyen nemű- hamar eldőlt,hogy ha fiú,ha lány,Robi (mint Apa) lesz :) Róbert,vagy Roberta.


Sok név van ami tetszik,vagy egy sincs? Még van időtök szülésig eldönteni,mi legyen a neve a kicsinek!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2 gyermekes,19 h.km.

2011. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

4név van ami tetszik nekünk.

Patrik,Krisztián,Dániel vagy Róbert.

De nem tudunk dönteni :(

2011. ápr. 20. 18:46
 5/18 anonim válasza:

Szia!

Mi még csak "kicsik" vagyunk, de a nevünk már megvan :) Ha lány akkor Luca Mirtill, ha fiú akkor Márton :)

2011. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A vezeték névhez melyik illik jobban?

Amikor beugrott a szülőszobán,hogy ha lány lesz,mi lehetne a neve,arra is gondoltam,hogy ne hangozzon "idiótán". Tudtam,hogy a párom nem örül a 2 névnek, ezért a vezeték nevéhez csak az első nevet próbáltam hozzá,és úgy elég ..hogy is mondjam.. romásan hangzott számomra,így nem gyorsan vissza került az Izabella.


Ha lenne már egy fiam,aki az apuka nevét kapta volna(Róbert), akkor én a Krisztiánt választanám a felsoroltak közül. Nem tudom megmondani hogy miért.


Üdv: a 2 gyerekes,19 h.km.

2011. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
És szerintetek a Supka vezetéknévhez melyik illek jobban?:)
2011. ápr. 20. 19:26
 8/18 anonim ***** válasza:
Bár ezek közül nekem a Krisztián tetszik a legjobban, mégis kimondva a Dániel illik szerintem a leginkább a vezetéknévhez.
2011. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem az Angéla ugrott be valamiért:) Vagy a Veronika,ha lány:D

Ha fiú,akkor meg Ádám,Gábor.

Szóval szerintem az egyszerű hétköznapi nevek tök jól hangzanak vele:D

2011. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja,bocs,most olvastam,hogy alternatívák is vannak:D Nekem is a Dani tetszik a legjobban:D
2011. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!