Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, és két...

9 hetes terhes vagyok, és két vetélés után elég ideges vagyok a mostani terhességemmel. Mi van akkor, ha a melle két napja nem feszül, nem fáj, és elkezdett lógni, és a hasam alja szúrkál. Ez normális? Nincs semmi baja a babának?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nőnél nem is jelentkezik tünet.Ez természetes.Akad akiknél korán elmúlnak a tünetek és akad olyan akinél mindvégig megmaradnak.A babának nincs baja ettől.Az hogy kicsit lógnak a melleid lehet a hormonoktól.Fog az még úgy duzzadni,hogy mindjárt kidurran érzésed lesz,ez sem jele annak,hogy bármi baja lenne a babádnak.A hasszurka teljesen normális.A méhszalagok húzódnak,feszülnek és ettől van ez az érzés.Én a mai napig szenvedek az alhasi szurkálástól.29 hetes km vagyok.Minden jót nektek!
2009. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én egyszer voltam úgy, hogy elkezdett fájni a mellem és hirtelen már nem éreztem. El is vetéltem. Persze nem tudom, hogy ez így törvényszerű-e másnál is..

2009. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasi szurka a terhesség első harmadában elég gyakori,nekem is volt,az pedig,hogy nem feszül a melled egy dolog,lehet,hogy 1-2-3 nap elteltével újra fog,de az sem baj,hogyha nem,hiszen mindenkinek más a szervezete és a hormonháztartása.Ez a két dolog tehát önmagában nem jelent semmit,viszont ha bármilyen pecsételő barnázás,vérzés,rózsaszínes váladék előfordul,vagy elkezdesz görcsölni,ne késlekedj azonnal fordulj orvoshoz és ő ír neked valami terhességmegtartó vitamint/pl.ustrogestan/.Nekem is így volt.Nyugodj meg!Üdv:26 hetes
2009. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, először is gratula a babához! Másodszor, szerintem az idegeskedés nem jó annak a babának. Nem törvényszerű, hogy állandóan egyforma terhességi tüneteid legyenek nap-mint nap. A tested változik alakul. Próbálj meg pozitívan arra gondolni, hogy hát persze hogy nincs semmi baja! Tudom, hogy az előzményeket tekintve ez nem lehet könnyű, de az idegeskedés és a szorongás a legrosszabb! Drukkolok Neked!
2009. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem nagyon idegeskedni (bár ebben a helyzetben lehet hogy ez kivitelezhetetlen)


Nekem az első pár hét alatt megnőtt a mellem, s azóta ugyanakkora. 15 hetes vagyok. Emiatt ne aggódj!

2009. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utrogestant most is szedek, de olyan parás vagyok, hogy mi lehet e vele, él e még, mert az orvos azt mondtam, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és bármikor elvetélhetek, az első 12 hétben, és csak akkor múlik el a veszélyeztetettségem, ha letelik a 12 hét!
2009. márc. 4. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt már vetélésem, így át tudom érezni, mennyire aggódhatsz! A terhességi tünetek nem minden nap jelentkeznek egyformán.

Mikor kell visszamenned a legközelebbi uh-ra? Ha egy héten belül, akkor próbálj addig nem idegeskedni és kibírni. Ha csak hetek múlva kell menned, akkor én elmennék egy magán uh-ra, akár a dokimtól kikönyörögném megnyugtatásként és meg is fogja érteni. Akár egy 4D-re, ha a dokid nem hajlik mégsem rá, hogy megnézze minden rendben van-e.

Fontos, hogy ne idegeskedj, mert akkor a méhed is görcsben van, szedj magnéziumot, az segít ellazulni, oldja a stresszt is.

Próbálj ne arra gondolni, hogy Őt is elveszítheted. Menj el mihamarabb egy uh-ra!

2009. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de nekem is elmúlt a mell feszülésem,szinte egyik napról a másikra.Rá pár napra el is vetéltem.Ez múlt héten történt.Utrogestant szedtem.De nem törvényszerű,hogy nálad is ez fog történni.
2009. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnapi 15.36-os vagyok.

Hogy vagy?

2009. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!