Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24+5-hetes kismama vagyok! Ki...

24+5-hetes kismama vagyok! Ki mennyit és mit eszik egy nap? Baj, hogy mostanában nem kívánom a kaját?

Figyelt kérdés
Lehet az ideg miatt is?
2009. márc. 4. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 24+3 vagyok, és többnyire egy csecsemő módjára étkezem :-)


Ez alatt nem a mennyiséget kell érteni, hanem a gyakoriságot, szinte 3 óránként éhes vagyok, a három főétkezésre rengeteget eszem ( már amennyi még a baba miatt fér) reggelire többnyire 2 szelet kenyér szendvicsként, tízóraira gyümölcs vagy joghurt, ebédre főtt kaja, uzsira megint valami gyümölcs vagy joghurt, vacsorára többnyire szintén szendvics, este már nem bírom megenni a főtt ételt.


De nekem is volt kb 2-3 hete ilyen kevesebbet evős periódusom, pedig nem voltam stresszes, egyszerűen kevesebbet kívántam. Azt ugyan nem tudom, mitől vagy ideges, de ezzel nem teszel jót egyikőtöknek sem. Az is lehet, hogy sok a savad, nem esik jól semmi, vagy már kezd magasan lenni a baba, rúgdossa agyomorszáj környékét. Próbálj meg napont többször keveset enni, változatosan, minden élelmiszercsoportból, abból nem lehet baj. Ha meg végképp nem kívánod az ételt, igyál meg egy pohár tejet, legalább a szükséges fehérjebevitel meglegyen, amitől jól fejlődik a picúr.

2009. márc. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Én 26 hetes vagyok,de 4 hete falok egyfolytában,híztam is rendesen,majd holnap kikapok érte a dokitól.Pedig én is stresszes vagyok,a vérnyomásomon meg is látszik és emiatt a hasam is sokat keményedik,ezért Pipolphent kapok rá,az használ.Az előttem író gyakorlatilag olyan jó tanácsokkal szolgált,hogy nem is tudok sokat hozzáfűzni,én is csak bíztatni tudlak,hogy nyugalom és sokszor kevés kaja!
2009. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a 16. hétig szinte mindent kihánytam.És addig is azt mondta a doki, mindegy mit csak egyek.Utána ezt elvágták mindig voltak időszakok hogy x kaját ettem egy ideig.Pl egy ideig füstölt dolgokat meg kefírt.Mostanra tényleg a legjobb megoldás hogy napi többször keveset.Van hogy 8-9x is eszek.De nekem már nagyon fent van a kicsikém.Próbáld ki hogy ha nem kívánod ne egyél főtt ételt, hideg ételben is benne lehet minden amire szükség van.De a lényeg amíg ez el nem múlik nálad hogy nem kívánsz enni amit mégis megkívánsz mindegy mi azt edd meg!Ideg miatt persze hogy lehet, de bármi is az idegeskedés oka, próbáld meg megszüntetni! 32 hetes+3napos
2009. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!