Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes kismama vagyok!...

7 hetes kismama vagyok! Reggeltől estig hányingerem van, de hányni nem hányok! Éjmejgek egész nap! Nem jól vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Én is így voltam, meg kellett várnom, amíg elmúlik. 12 hetesen már sokkal jobb volt. Tarts ki!
2009. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmit. Egyél rendesen, amikor csak tudsz. Nekem is nagyon hányingerem volt, de szépen lassan, pici falatonként mindig ettem, ugyanis az éhségtől még rosszabbul leszel, még jobban hányingered lesz. Na már most ennek elkerülésére mindig volt nálam egy kis keksz, mandarin (ez jó savanykás, meg tudtam enni és nem kezdtem el tőle öklendezni), ha nem ettem volna tuti hogy háromszor olyan hányingerem lett volna.
2009. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig legyen nálad háztartási keksz!

Sajna én is így voltam, ha éjjel megébredtem, akkor is hányingerem volt, de hányni egyszer sem hánytam

Boldog baba várást!

28 hetes kismama

2009. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is most kezdem a rosszulléteket. Nekem a gyömbéres kekszet és a borsmenta teát javasolták, de ez utóbbit nem rendszeresen, csak ha rosszul vagyok.
2009. márc. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nekem is így volt. Éjjel-nappal hányinger, kavargó gyomor. Irigyeltem azt aki reggel hányt és utána jól volt. Kb. 7.-től a 12. hétig tartott. Csak pirítóst ettem nagy kínnal meg délbe valami sós levest. Emellé még a sav is marta a gyomrom meg fel is jött, meg egész nap aludtam volna. Nekem a háztartási keksz se jött be. Néha 1-1 Mackósajt viszont igen :) meg a gyömbéres üdítők, pedig szénsavasak. Savra meg a Rennie. Sajnos túl kell esni ezen az időszakon. Jó annak akinek semmi tünete.
2009. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont ilyen helyzetben vagyok, próbáltam a kekszet egy napig jó volt, utána próbáltam csak kis falatokat enni, de ez is csak ideig óráig tartott. Ma a gyömbéres szénsavasüdítőt próbálom, eddig ez a legjobb, de ki tudja mi lesz holnap?!
2009. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Nem is hánytam, csak a 10. héten először. De az sem sokat könnyített. Egy csomó mindent nem tudtam megenni, pedig a férjem még a kedvencemből (Milli lágy kekszdarabos krémtúró) is bevásárolt többet, hogy egyek valamit.

Ha olyankor, mikor hányingert érzel, vagy épp émelyegsz, megeszel 2 db háztartási kekszet, vagy 2-3 szem diót vagy mandulát, az segíthet. Tarts egy keveset mindig a táskádban egy kis dobozban. Meg az ágy mellett is, hogy reggel is be tudj kapni 2 db-ot, ahogy kinyitod a szemed.


Ne igyál szénsavasat, mert az még több savat eredményez, és az méginkább erősíti a hányingeredet (ahogy azt az előttem szólók is írták).

De legyen nálad mindig egy fél literes szénsavmentes ásványvíz is. Abból is kortyolj egy kicsit, ha émelyegsz.


Elmúlni csak úgy nem fog (de a 12. hét után már igen, és utána jóízzel fogsz enni, hidd el), de enyhíthetsz a tüneteken a keksszel, dióval, mandulával. Meg esetleg még mazsolával és aszalt sárgabarackkal.


Tarts ki! Hamarosan jobb lesz! :)

Üdv:

19 hetes kismami

2009. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia, tudom mit erzel. en pontosan igy voltam ezzel, amint kikeltem az agybol attol a perctol kezdve egeszen mig el nem aludtam tartott.hat nekem is enyhult a 12.hettol,de nem szunt meg, itt-ott meg hanyok,pl. most is iszonyatosan hanyingerem van, sok mindentol undorodom, szagoktol, sot meg latvanytol is, pl.etelmaradek, picik ha lerakjak a ragot az asztalra, attol is felfordul a gyomrom,de azert vannak jobb napok is.talan addig mindvegig igy lesz mig meg nem mozdul a kismanom.

Neked meg kitartast, remelhetoleg,neked teljesen abbamarad a 12.het utan.

Udv.16 hetes

2009. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én akkor émelyegtem, amikor üres volt a gyomrom és a sav marta. Semmi energiám nem volt, teljesen kivoltam! Próbálj kímélő ételeket enni és talán a Rennie-t is kipróbálhatod, hátha segít. Nekem bevált. Én még a Canada Dry-t is kipróbáltam (én kikavartam belőle a szénsavat és hidegen ittam), 2 napig segített, utána attól is égett a gyomrom. Most már jól vagyok, elmúlt.
2009. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fura de nekem a paradicsom jött be kicsit sosan,az mindig jol esett,most pedig egyfajta sosperecet ragcsalok allandan
2009. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!