Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák,...

Magas vérnyomásos kismamák, hogy vagytok? Mennyi a vérnyomásotok?

Figyelt kérdés
Nekem az elejétől magas, Dopegytet kell szednem. Ma pl. 149/90 volt. 14.hétben vagyok.
2009. márc. 3. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is magas, magamnak kell méregetnem napi 5x, de én szedek semmit, a doki azt mondta pihizzek nagyon sokat, de 12 vagy 16 hétig semmit ne szedjek. Császározni fognak téged??
2009. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a doki azt mondta, mérjem 3-szor naponta, és ha szükséges, majd változtat az adagoláson. 2x1-et szedek. Nagyon izgulok, már attól is ideges vagyok, ha mérnem kell, mert tudom, hogy tutira magas lesz. Remélem, megúszom a császárt!
2009. márc. 3. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!24hetes vagyok.

nekem már a terhesség előtt magasnak mondták,de szerintem eleve a mérésektől felment már.dopegytet szedek,elvileg napi kettőt hármat,de mivel itthon méregetem,tudom mikor mennyi,akkor veszem be ha magasabb.

volt 24órás mérésem is,az átlagban 130/90-et hozott,de párszor felszaladt 160/100-ra.a dokival még nem beszéltem arról mi legyen szüléskor,bízom benne,hogy mehet simán

2009. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 40 hetet taposom már. És fokozatosan emelkedett a vérnyomásom és vele együtt a gyógyszer adagom is. Most 3x2Dopegytet és 2x1 Cordaflexet szedek é ez mellett inkább 150-es vérnyomásaim vannak mint 140-es. Sőt előfordul 160 is. Nem tudom, hogy te vizesedsz-e de én nagyon már a 20 héttől. Bokám, lábszáram meg már a kezem is. Én toxémia gyanúval 2x feküdtem benn a kórházba a 20 héttől. Most már remélem hamarosan megszülöm, jobb lenne a kicsinek is. Boldog babavárást mindenkinek!
2009. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magas vérnyomásosak!

Tiszta szívemből kívánom, hogy a lehető legtovább húzzátok ki a terhességet! Sógornőm 25-26hét között szült, 600g-al...

Az én dokim annó 140-es vérnyomással már befektette a kismamákat, hogy tudjon rájuk figyelni, de pl a s.nőmet 140-el hazaküldték.

2009. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én Dopegytet szedek 3*1szemet és a pilóta vérnyomásom van.Én súlyfelesleggel indultam 86kg-val,ti hogy álltok a súllyal?17 hetes
2009. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs:azóta
2009. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére még nem vizesedem. Én 70 kilóról kezdtem, most 75 körül vagyok. Köszi a válaszokat, mindenkinek boldog babavárást! A további válaszokat is várom!
2009. márc. 4. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én túlsúlyos kismama vagyok!A vérnyomásom 140-160/80 között ingadozik!A dokim elég szigorú(megjegyzem szerencsére),napi 3x4x kell mérnem a vérnyomásom.4x2 dopegy-tet,3x1 depressan-t,és 3x1 verapamil-t szedek(jó sok)!A doki azt mondta,ha így is 150 feletti lesz a vérnyomás akkor befektet!Sima szülésről szó se lehet,félt engem is és a babót is a komplikációktól!Egyébként teljesen probléma mentes vagyok,nincs rosszullét jó a cukrom és a laborom is.

Mindenkinek kellemes babavárást kívánok!

2009. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tartsunk ki valahogy szülésig! Sok szerencsét mindenkinek!
2009. ápr. 6. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!