Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondhatja a munkahelyem azt,...

Mondhatja a munkahelyem azt, hogy nem?

Figyelt kérdés

A helyzet: gyeden vagyok és a cég jelezte, hogy létszámstopp miatt(bár a helyemre nem vettek fel senkit) gyes mellett nem kíván foglalkoztatni. Mivel szeretnénk még egy babát arra gondoltunk akkor előrébb hozzuk a kistesót.

Ha gyes alatt terhes leszek akkor megtehetem azt (elvileg), hogy visszamondom a gyest és elmegyek TP-re (az anyagiak miatt) A kérdésem az lenne, hogy a cég mondhatja azt, hogy nem? Mert ugye akkor állományba kellene venni és onnan TP-re menni.


2011. ápr. 17. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem!A cég nem mondhat nemet,köteles TP-t fizetni ha te ezt akarod,és naná hogy ezt így teszed hiszen ez neked így éri meg.Én is így vagyok eddig gyeden voltam most várom a tesót most Tp-t kapok aztán majd megint gyedet meg a stb..
2011. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem mondhat nemet! Én ugyanígy vagyok most táppénzen. Gyedem lejárt, már terhes voltam. Írtam egy nyilatkozatot, hogy ekkor meg ekkor munkába állnék, azonban ugyanettől a naptól veszélyeztetett terhességem miatt táppénzre megyek. A lényeg az, hogy már legyen a kezedben a nődokidtól az igazolás!
2011. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!