Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szed magaztvédő vitamint...

Ki szed magaztvédő vitamint és miért?

Figyelt kérdés
Segítsetek nekem kérlek, 14 hetes kismami vagyok és szakdolgozatommal teljesen elmaradtam, a reggeli rosszulétek és a fáradság miatt, de szerencsére a témám a mostani élethelyzetembe teljesen beleillik a magaztvédő vitaminok hatékonyságáról írnék.
2009. márc. 3. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már a terhesség előtt kb 1-1,5 hónappal elkezdtem szedni, mert szerettem volna feltölteni a szervezetemet vitaminnal. Meg amúgy is szedtem volna folsavat, C-vitamint, így a magzatvédő vitamint jobbnak tartottam. Akkor még csak 2 naponta vettem be, most már mindennap.
2009. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert ilyenkor megnől a szervezet igénye a vitaminokra,a babának is szüksége van rá és az anyától vonja el amit meg kell kapnia.

Nagyon sok rendellenességet és betegséget ki lehet zárni vele.

A 3.terhességem,az előzőnél is szedtem vitamint,mégis el kellett venni a babát az 5.hónapban./ezen a betegségen nem segített volna semmilyen vitamin/

A babát megszülesztették,a vitamin szedését nem hagytam abba és 3 hónap múlva újra teherbe estem.1 hónap múlva szülök és tökéletesen egészséges a baba az UH szerint.

Végig nagyon fontosnak tartotta az orvos,hogy terhesvitamint(Elevit),vasat,folsavat,magnéziumot és B6-ot szedjek.

Sokmindent el lehet kerülni a vitaminok szedésével,mint pl.hajhullás,ínygyulladás stb...

Inkább előzzük meg a kialakuló betegségeket,mint gyógyítsuk.

2009. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Gravidát szedtem a terhesség alatt, meg folsavat, meg magneb6-ot, és az influenza szezon miatt plussz C vitamint is. Sajnos elvetéltem a 8. héten, de az orvos tanácsára a C vitamint, a Gravidát, és a folsavat folytatom a "pihi" idejében is, aztán majd a következő terhesség 12. hetéig szedém. (én tovább nem, utána már csak max feleket, vagy heti 2-3-at, majd vérképtől és évszaktól is függ, de ha minden OK lesz, akkor csak a Mg-ot és Ca-t viszem majd be plusszban.)
2009. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Elevitet szedek. Már a terhesség előtt is szedtem a:

- folsav miatt,

- mert 35. elmúltam,

- ráadásul célszerű volt a szervezetem feltölteni, mert az első tehességem során is (a 20. hétig) hánytam és végig hasmenésem volt.

Ezek a tűnetek most is jelentkeztek. S mivel volt olyan időszak, hogy kb csak 1 szelet kenyér maradt meg bennem, muszály volt valamivel a vitamint bevinni. Az más napra tartozik, hogy bennem maradt-e...

Kb a terhességem 15. hetében bírtam megenni az első gyümölcsöt (almát), és bevenni az első szem C-vitamint.

Ja, és ha elhagynám az elevitet, újból erősödne a hasmenésem, mert a magzatvédő vastartalma, egy kicsit "megfogja". Ezért muszály naponta szednem.


Üdv!

2009. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én az elején szedtem (Elevitet), de az nem jött (székrekedés) be, aztán váltottam Gravidára.

Most 39 hetes vagyok, de már azt sem szedem hetek óta

csak vasat, meg C-vitamint.

A fiamnál nem szedtem egyáltalán semmilyet, mégis egészséges 4,5 kilós "csöppség" lett.

2009. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem folsavat, és D-vitamint írt fel az orvos, plussz c vitamint, kalciumot szedek. Eleinte szedtem én is az Elevitet, de a dokim leállított róla, mert csak a babát hízlalja feleslegesen. Nekem is szorulásom volt tőle, és étvágytalanságot okozott.
2009. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Szia.Én is Elevitet szedek,az első 16hétben minden nap,most már csak heti 2-3 szem,mert nekem is mondták,ne szedjem,mert nő a gyerek tőle.
2009. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat magamtól meg a szakirodalomból is hasonló indokokat írtam volna de így kevésbé rossz a lelkiismeretem, hogy valóban megkérdeztem valakiket, akik még érintettek is az "ügyben" köszönöm szépen mindenkinek
2009. márc. 3. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A 4. válaszoló vagyok. Csak szeretném megjegyezni, hogy az 1. terhességem alatt végig (napi rendszerességgel) szedtem az Elevitet, és nem nőtt nagyra a babám. Kerek 3.000 g-mal és 54 cm-rel született.


Üdv!

2009. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!