Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit kivagyok. Mar 6 hetesen...

Kicsit kivagyok. Mar 6 hetesen megbeszeltem az orvosommal, hogy vallalja a szulest, most pedig kozolte (35 hetesen a maganrendelojeben), hogy a kiirt idopont elott ki kell vennie a szabiát, kulonben elvész? !

Figyelt kérdés

Imadkozhatok nehogy pont akkor jojjon a baba.Bar felajanlotta hogy bemutat kollegajanak, aki helyettesiti szabija alatt, de megsem hozza jartam eddig, nem ismerem.

Nemtudom hogy felfogadjam e a helyettesito kollegajat, vagy szuljek ugyeletesnel ha ugy adodik?Dr Sovago talan Laszlonak hivjak, a Janos kh.-ban.

Van valakinek tapasztalata felole?


2009. márc. 3. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok a kérdésedre válaszolni,de talán egy kicsit meg tudlak nyugtatni.

Nekem 3 dokival dolgom:1.akihez terhesgondozásra,tanácsadásra jártam 2.akihez Uh.-ra jártam 3.akinél szültem.

Én azért így csináltam,mert arra gondoltam,hogy több szem többet lát!


4hós kiscsaj anyukája

2009. márc. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülj az ügyeletesnél.Az uj dokit sem fogod már jobban megismerni,mint az ügyeletest.
2009. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok a dokikkal. Van kettő itthoni, de már az összeset ismerem szinte, mert már mindegyiknél jártam, és van egy pesti orvosom. És mindez 18 hetesen, első terhességnél. Mivel hármasikreket várok. Pesten fogok szülni, a pesti dokimat kértem fel, hogy vállalja a szülést, ill. a kórházban a terhesgondozásomat. Bár ő is két kórházban dolgozik, így fogalmam sincs, hogy ha hirtelen "jön rám " a szülés, akkor hogy fog éppen odaérni hozzám. Lehet a másik kórházban is szülni fognak.

Szerintem ne akarj most már másik dokihoz kerülni, mert ennyi idő alatt őt se fogod jobban megismerni,mint az ügyeletest. Szülésznőd nincs? Mert szerintem az fontosabb természetes szülésnél, mivel ő lesz az aki szinte végig ott lesz veled, és nem a doki. Érdekes ez a hirtelen jött szabi. Bár a mostani rendeletekkel nem vagyok tisztában.

2009. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi a nyugtatast!Tudom sokan vannak akik fogadott orvos nelkul szultek meg -vagy mert nem volt ra keret,inkabb a babara koltotték a penzt, -vagy mert igy lattak helyesnek,de rosszul esik,mert szamitottam Ra!

Elozo szulesemnel is szabin volt a kiirt idopont elott 1 honapig, de akkor elore szolt.Igy is parazok az egesztol,hat meg a bizonytalansag..

2009. márc. 3. 13:01
 5/9 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy a babo megvarja a dokit meg hazaer a szabibol, es felesleges ez az egesz aggodalmam,de azert jo lenne tudni valamit Sovago dokirol!
2009. márc. 3. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Én csak a saját tapasztalatom tudomleírni, s nem biztos, hogy mérvadó. Amikor első babámnál este 9 körül beindultak a fájások, felhívtam a dokim. Mondta, menjünk be a kórházba, az ügyeletes megvizsgál, és megbeszélik (megbeszéljük a tobábbiakat), attól függően, hol tartok.

Akkor még csak fél ijjbegynyire voltam nyitva, így hazamentünk. De hogy orvos és orvosközött milyen különbség van! Az ügyeletes úgy vbizsgált meg,hogy fájt, nagyon kellemetlen volt. Reggelig kitartottunk, s utána már a szülőszobán a saját dokim volt velem, és a legnagyobb fájások közepette történő vizsgálatai sem fájtak.

Egyébként, amíg nyári szabin volt, ő is "rábízott" egy kollegájára. Mivel ő ismeri azt, akinek átad, nekem kicsit megnyugtatóbbnak hangzik, mint egy vadidegennél szülni.

De nem vagyunk egyformák.


Minden jót, üdv!

2009. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2.5 fél éve ugyanigy jártam.A kiírt időpont előtt 3 héttel a dokim közölte hogy pont azon a héten nem lesz egy konferencia miatt.De beírta a kiskönyvembe a doki nevét akihez fordulhatok.Számomra is meglepi volt ez az egész de utána amikor lehigadtam én is ugy gondolkodtam mint az előző író.Csak olyanra bíz rá akiben ő is megbízik.Már az utolsó héten ezt az új dokit kellett keresnem a ctg eredményekkel.Így legalább láttam.A szülés alatt pedig le a kalappal.A saját orvosom se lehetett volna jobb.így én még honoráltam is neki egy kicsit és szinte nem is akarta elfogadni.Így én azt mondom hogy nem biztos hogy rosszabbul jársz.J
2009. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Na ezért nem kell magándokikat tömködni pénzzel,mert ennyire lehet rájuk számítani.Nyugi,semmi gond nem lesz,ha ügyeletesnél szülsz.Lehet,hogy sokkal kedvesebb lesz,mint a te dokid!
2009. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2009. márc. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!