Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyan ételek, amelyekne...

Vannak olyan ételek, amelyeknek a fogyasztása kifejezetten ajánlott terhesség alatt?

Figyelt kérdés
És olyanok,amelyek határozottan tiltottak,vagy legalábbis nem tesznek jót?Mi a helyzet a sportolással,és mennyi hízás mondható normálisnak?Bocsi, hogy ennyi kérdést teszek fel,de legalább 10-szer ennyi kavarog most a fejemben...
2009. márc. 3. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Itt is kérdezhetsz, de nem ez a megfelelő fórum és lehet, hogy néhány egymásnak ellentmondó válasz csak megzavar. Gondolom első baba, tehát sétálj el szépen a könyvesboltba és vegyél 1-2 babás könyvet, szépen tanulmányozd végig. Kérdezd meg a családod női tagjait és tégy fel egy csomó kérdést az orvosodnak.

Még is sok egy másnak ellentmondó dolgot fogsz hallani, de hagyd elbizonytalanítani magad, csináld úgy ahogy a legjobbnak érzed.

2009. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Adri baba ***** válasza:
19%
nyers hús,és tojás!!
2009. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha szereted a halat, akkor azt egyél
2009. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Adri baba ***** válasza:
53%

Jah bocs ez a nem ajánlott!!!

Sok zöldség gyümölcs!!!!!:)rengeteg vitamint egyél:)

2009. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Konkrétumokat nem tudok írni, de ha esetleg lesz hányigered, vagy gyomorpanaszod, akkor mindegy lesz, hogy ki mit mond, ha Te esetleg rá sem tudsz nézni az ételre. Természetesen az egészséges, könnyű, vitamin és ásványi anyagban dús, rostos élelmiszereket kell előnyben részesíteni. Én speciál a gyümölcsöket nem bírom, azonnal sok savam lesz és még sok mindentő, próbálok diétázni egyfolytában.

A sportról csak annyit, hogy én nem vagyok túl a 12. héten, még sétálni sem szeretek túl sokat, nehogy baj legyen belőle. Gondolom aki a terhessége előtt is rendszeresen sportolt és nincs panasza, az mértékkel folytathaja, de talán erről a dokit kell majd megkérdezni, hogy ő javasolja-e.

2009. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ajánlott ételek: minden zöldség és gyümölcs a vitamintartalmuk miatt, fehér húsok, rostban gazdag élemiszerek, illetve amit megkívánsz. Túró, tej, kemény sajtok.

Tiltott: nyers vagy félig főtt hús, tojás, máj, halak. Tehát megfőzve, megsütve bármit ehetsz. Lágy sajtokat nem javasolják még (pl. camambert). Próbáld kerülni a szénsavas, túlcukrozott üdítőket és a tartósítószert és próbálj mértéket tartani a szénhidráttal (főleg a fehérkenyérféleségek).

Sport: ha terhességed előtt rendszeresen sportoltál, nyugodtan folytasd, természetesen orvosi tanács is szükséges hozzá, függ az állapotodtól.

Remélem segítettem.

2009. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első 12 hétben ajánlottak a folsavat tartalmazó ételek, mint pl a brokkoli, de ha nem szereted, vegyél folsavat a patikában. Sok gyümölcs, zöldség, fehérjék, szénhidrátok, kevés zsír.

Ja, és nyers hús, nyers tojás kerülendő.

Viszont nyugodtan egyél majonézt (ez itt kérdés szokott lenni), mert a kereskedelmi forgalomban kaphatók mind pasztörizáltak.

Ne egyél penészérlelésű sajtokat pl Camembert, Brie, ..., bár én egyszer-egyszer egy falatra elcsábultam.

Kerüld a zsírt, cukrot (bár én az utolsó hetekben kb kétnaponta bevágtam egy kis csokit, nem bírtam megállni, h ne egyek).

A tornával vigyázz, az első 12 hétben csak óvatosan, vagy ne tornázz, utána meg szintén óvatosan, kíméletesen. Inkább terhestornára menj vagy úszni! Az "ugrálós" sportokat most hagyd ki pl aerobic, mert nem ajánlottak egyáltalán. A végén már megmozdulni sem lesz kedved, erőd, így egy idő után nem fogsz akarni tornázni, hidd el! :)

Az étkezésről meg annyit, h írhatunk bármit, amit éppen megkívánsz, vagy amitől hánysz, azt úgyis vagy úgysem fogod fogyasztani.

Nagyon szépek az elméletek, "így kell csinálni" dolgok, de én úgy voltam vele, h terhes vagyok, ami lehet, h többet nem fordul elő, így egyszer az életben azt fogom enni, amit akarok és úgy töltöm el a szabadidőmet, ahogy akarom. Ha úgy érzem, alszok egész nap! (persze ebből nem lett semmi, mert dolgoztam, orvoshoz jártam, felújítottunk, meg a háztartás gondja, aztán meg már nem volt kényelmes feküdni) :)

Csináld azt, amit akarsz, használd ki az alkalmat, a terhesség egy csodálatos időszak! (persze csak ha megteheted)

2009. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
spenot a folsavtartalma miatt ajánlott,és vörös husok a vérképzéshez. sok főzelék, napi egy vagy fél ora séta. egy héten 1xszer,2xszer uszás. nyers tojás és husit kerüld. 12kg hizás az átlagos. irj privibe, szivesen segitek.11 éves és 5 hos fiuk anyuja
2009. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen az eddigi válaszokat,írjatok még,mert én úgy érzem,segíthettek vele.:-D

Miért nem szabad enni tojást,meg halat?

Édesítőszer lehet ártalmas?

Inni mit és mennyit tanácsos,ásványvízen kívül-sokan azt mondják,a túl sok folyadék elvizesít,sokan meg azt,hogy sokat kell inni? Ja,és mi van azzal a bizonyos terhességi csíkok ellenni krémmel,amit most olyan sokan mondtak már nekem,hogy máris kezdjem el használni...?

2009. márc. 3. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet enni tojást és halat is, de csak főzve, átsütve, tehát nyersen nem.

Terhességi csíkok elleni krémmel én úgy vagyok, hogy hiába kentem magam, a cicim már a 15. hét körül megrepedt, a hasam viszont (lekopogom!!) még nem, most 28 hetes vagyok. Teljesen egyén- és bőrfüggő a dolog. Nem kell flancos, drága krémet venni, a Rossmannos és DM-es készítmények tökéletesen megfelelnek erre a célra. Barátnőm drága, 10.000 ft-os krémet használt és teljesen szétrepedt a hasa...

2009. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!